האייפון יגלה לכם אם יש בסביבתכם עברייני מין

האייפון של "אפל" שוב מעורר מחלוקת: הפעם מדובר בתוכנה חדשה שעולה 99 סנטים, שיכולה לגלות לכם איפה מתגוררים עברייני מין באזורכם. כל מה שאתם צריכים זה להכניס כתובת - ולקבל את כל הפרטים על העבריין

אייפון. ארכיון (חדשות 2)

"אפל" עוזרת לכם להיזהר ברחובות - לפחות אם אתם גרים בארצות הברית ובעלי טלפון מסוג "אייפון": תוכנה חדשה של החברה מאפשרת למשתמש לראות בזמן אמת היכן נמצאים עברייני מין בסביבתו.

בארצות הברית, כאשר בן אדם מורשע בעבירת מין, הוא נרשם לרשומות עברייני המין ועל בסיס הרשימה הזו מתבססת התוכנה. למרות שדרך "אפל" המידע החשוב עולה כסף, הרשימה עצמה נגישה וחינמית לכל אזרח אמריקני ברשת.

התוכנה החדשה נמצאת ברשימת עשרת הנמכרים ביותר של אפל, וזאת הוכחה נוספת לכוחה של החברה לגרום לכל דבר להצליח יותר דרכה - אפילו אם הוא מחולק חינם דרך האינטרנט. האפליקציה, שנקראת"offender locator" עולה 99 סנטים בחנות של אפל.

הכירו את העבריין הקרוב למקום מגוריכם

כל שעל הצרכן לעשות זה לבחור את המקום בו הוא נמצא, או להכניס כתובת בצורה ידנית, והתוכנה תחזיר את מיקומם של עברייני המין הרשומים הקרובים. בקליק על אחד מהעבריינים ניתן לראות תמונה שלו ומידע עליו כמו גובה, משקל, יום הולדתו ואפילו לראות בדיוק את הסעיף הספציפי בו הוא הורשע.

אגב, בפעם הראשונה שהתוכנה עולה מופיעה הצהרה על "אי נטילת אחריות" - שאומרת שיש סיכוי שהמידע שיופיע לא יהיה מדויק. זאת מכיוון שמאגר המידע מתעדכן באופן תמידי, כך שיכול להיווצר מצב שהשתמשת בתוכנה, אבל התוצאות החדשות לא הספיקו להופיע.

זאת לא התוכנה היחידה לאייפון שמעוררת מחלוקת. הייתה גם את אפליקציית ה-baby shaker, בה המשתמש צריך להתמודד עם תינוק בוכה על ידי שקשוק או ניעור המכשיר. תוכנת ה-"cannabis" עזרה למשתמש למצוא מידע חיוני על סם המריחואנה, כמו מיקום של רופאים המתמחים במריחואנה רפואית וקבוצות תמיכה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?