אסטרונום חובב גילה התנגשות בחלל

אסטרונום חובב הצליח להקפיץ אמש את כל עולם חוקרי החלל , כולל המומחים מנאס"א. האסטרונום הצליח לתעד התנגשות של אסטרואיד בגודל של כדור הארץ עם כוכב צדק. נאס"א הפסיקה לרגע לחגוג 40 שנה לאפולו 11 והחלו לחקור את התמונות שהחובבן תיעד

התנגשות בין כוכבים (אקסמינר)

אסטרונום חובב מכפר קטן צפונית לקנברה, אוסטרליה, מצא תגלית שמרגשת אפילו את המומחים בנאס"א. מתכנת המחשבים אנטוני ווסלי הצליח לצפות בהתנגשות עצומה של אסטרואיד - בערך בגדול של כדור הארץ, שהתנגש לתוך כוכב צדק.

ווסלי צפה בהתנגשות אתמול לפנות בוקר בעזרת טלסקופ פרטי שהוא מחזיק בחצר האחורית של ביתו. לדבריו, הוא הבין את חשיבות האירוע ברגע שהבחין בו. "בשתיים בלילה בערך נכנסתי חזרה הביתה ושלחתי את החדשות לכל מי שאני מכיר", הוא מספר בהתרגשות. "במיוחד אסטרונומים מקצועיים עם כלים שיכולים למדוד ולברר פרטים יותר מדויקים על ההתנגשות".

"זה חלום שהתגשם"

התגלית של ווסלי אושרה על ידי סוכנות החלל האמריקנית, שהפסיקה לרגע לטפוח לעצמה על השכם במסגרת חגיגות ה-40 לאפולו 11 והחלה לבחון את המידע החדש.

ווסלי אומר שזו הפעם השנייה בהיסטוריה שמגלים אירוע כזה בחלל. "הייתה הלהבות בכל העולם ברגע שקהילת האסטרונומים הבינה את גודל ההתנגשות", מספר ווסלי שלא מפסיק להתרגש מהתגלית. "זה ממש חלום וכל אסטרונום חובב או מקצוען חולם על דבר כזה, עכשיו, עבורי - זהו חלום שהתגשם" .