לרוץ כמו עכבר בין מציאות לדימיון

שני אחים הגיעו למסקנה שהמציאות לא מספיק מרגשת עבורים. לאחר עבודה של שנים הם הציגו את הדור של המציאות המדומה - הווירטוספירה. מי אמר שרק עכברים רצים על גלגלים?

אוגרים שרצים על גלגל גדול לשום מקום מתקבלים על ידנו, בני האדם, בגיחוך ובחמלה. מהגר רוסי שחי בארצות הברית יצר גלגל קצת יותר מתוחכם עבור אנשים - הווירטוספרה.

וירטוספירה היא חברת סטארט אפ שמשיקה מתקן שאמור לשדרג את חווית המציאות הוירטואלית. ריי לטיפוב, שהמציא אותו מסביר: "אנו רוצים להרחיב את העולם הקיים עם העולם הוירטואלי המוגבל רק בדמיון שלנו".

המתקן הוא כמו מתקן הריצה של האוגרים שכולנו מכירים, בו האוגר רץ ללא מטרה, ובריצתו מניע את הגלגל. המתקן הזה מאפשר לבני האדם לרוץ לכל כיוון ובכל מהירות. המתקן מחובר למחשב שמשדר דרך הקסדה לרץ את המציאות הדימיונית והווירטואלית.

השלב הבא של המציאות המדומה

לטיפוב מספר שהוא גדל בבית בו תמיד הייתה חשובה הקידמה הטכנולוגית, ושהרעיון הגיע אחרי שנים של מחשבה. ברגע שהרעיון עלה, לטיפוב, יחד עם אחיו נורולה, שירטטו אין ספור שרבוטים מתמטיים עד שהגיעו לנוסחה שסיפקה אותם.

ב-1997 הם בנו אב טיפוס לגלגל, אך לצערם של האחים הם הקדימו את זמנם: למחשבי התקופה לא היה מספיק כוח על מנת לעבד תמונות בתלת מימד בזמן האמת. האחים המתוסכלים נאלצו לחכות לזמן ולקידמה - שיגיעו למה שהסתובב אצלם בראש.

קהל ה"גיימרים" מחכה לפיתוח שכזה כבר זמן רב. סוף סוף יוכלו המכורים לשחק בלי מקלדת ובלי שלט. אמנם ייקח קצת זמן עד שתוכלו לקנות מתקן שכזה לילדכם לכבוד החנוכה, והמחיר לא ממש עממי, אבל העולם הולך ומתכונן לשלב הבא של המציאות המדומה.