מה יכול היה גלעד שליט לעשות ב-3 שנים שהוא בשבי?

בזמן שאנחנו רשמנו הישגים, נחלנו אכזבות וצברנו זכרונות - נשאר החייל החטוף מאחור. ארבעה חברים שנרתמו למען המאבק לשחרור גלעד שליט, הקימו אתר אינטרנט חדש ובו הם מבקשים מהגולשים לתרגם את הזמן הארוך בו הוא נמצא בשבי למעשים

מה הוא היה יכול להספיק? גלעד שליט (gilad1095)

מה אתם עשיתם בשלוש השנים האחרונות? לא מעט, סביר להניח. בוודאי הרבה יותר ממה שאתם יכולים לזכור. אבל חשבתם איך יכול היה גלעד שליט לנצל את הזמן הארוך הזה? בדיוק על השאלה הזו מנסה אתר אינטרנט חדש לענות.

ארבעה חברים החליטו לציין את יום השנה השלישי לנפילתו של החייל בשבי, בדרך אחרת ושונה מהרגיל. "הגענו למסקנה שאנשים לא מצליחים לעכל בדיוק מה זה אומר להיות מנותק למשך תקופה כל כך ארוכה", מסביר כפיר פראבדה, אחד ממקימי האתר gilad1095. "בגלל זה החלטנו להציג את המספר הבלתי נתפס באופן הכי ברור".

אז מה אפשר להספיק ב-36 חודשים? "מחישוב פשוט: ללדת ארבעה ילדים, לסיים תואר ראשון ושירות צבאי מלא", שולף כפיר. "אבל ישנם כל כך הרבה דברים פשוטים שאנחנו חווים ביום יום, כמעט בלי לשים לכך לב: שדרוג מכשיר הסלולר, החלפת עשרות סכיני גילוח, או ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים".

המאבק חי ובועט ברשת

כפיר וחבריו הבחינו כי בעוד בכנסת ובאמצעי התקשורת המסורתיים התמעט לאחרונה העיסוק בעניין שליט, באינטרנט הסוגייה חיה ובועטת מתמיד. "יותר ויותר אנשים ב'טוויטר' הביעו רצון להפוך את השם 'גלעד שליט' לאחד הנושאים החמים באתר המיקרו בלוגינג", הוא מעיד.

לדבריו, ייחודו של האתר מתבטא באינטרקטיביות שהוא מציע לגולש. "רצינו שאנשים יהיו חלק פעיל בעניין. שהם יוכלו להשתתף, להגיב, ולהביע את דעתם", מדגיש כפיר. "בשל כך פתחנו את האפשרות להעלות מסרים דרך הווידאו, שלו יש השפעה פסיכולוגית רבה יותר מטקסט".

גולשים בכל העולם יכולים לצלם את עצמם, להעלות ליו-טיוב ולשתף עם המשתמש Gilad1095, כך שהוא יופיע גם באתר. בנוסף מבקש כפיר לעקוב אחר היוזר של גלעד בטוויטר, @gilad1095, ולעזור להפיץ את היוזמה. "העיקר שנוכל להגביר את המודעות לנושא הכואב, שנמשך זמן ארוך מדי", הוא מדגיש.

יש לכם מסר לגלעד שליט ומשפחתו? צלמו ושילחו למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

הווידאופדיה: גלעד שליט

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

נועם שליט נגד אהוד אולמרט: הראיון המלא