כשערפאת פגש את מרילין מונרו

"לשוחח עם דנטה על הקומדיה האלוהית" הוא ציור שאוסף יחד את הדמויות המובילות בהסטוריה האנושית. במקור הוא נצבע בצבעי שמן, אבל עכשיו הוא נמתח על מסך המחשב שלכם ומספק פרטים על כל אחת מהדמויות בטכנולוגיה יוצאת דופן. כך זה נראה

לשוחח עם דנטה (קליפטנק)

מה עושה מייקל ג'ורדן ליד אריאל שרון? ומדוע בחרה מרילין מונרו לשבת דווקא ליד המנוח יאסר ערפאת? כל האח"מים הנ"ל ורבים רבים אחרים, מופיעים ביצירת האומנות "לשוחח עם הקומדיה האלוהית עם דנטה" - עכשיו גם בגירסה הדיגיטלית.

את היצירה המקורית ציירו שלושה ציירים מטייוואן - דאי דודי, לי טיזי וג'אנג אן בשנת 2006. במקור הוא צויר בצבעי שמן על בד. לא פחות מ-103 מנהיגים, ממציאים וסלבס קובצו להם לציור אחד. האמנים ציירו את הדמויות על סמך צילומים מקוריים עם שינויים קלים בלבד להדגשת קווי אופי.

אתר הסרטונים "קליפ טנק", החליט כי גם לגולשים מרחבי העולם יש זכות להכיר את היצירה, ולא פחות מכך, את הדמויות המופיעות בו. האתר הסיר את הציור מהקנבס המקורי, הציב אותו ברשת ויצר עומק לא רגיל. מעבר עם חץ העכבר על כל אחת מהדמויות מגלה במי מדובר. לחיצה על הדמות פותח לינק לקודש הקודשים של האינטרנט - ויקיפדיה לערך הרלוונטי על האדם.

ליוצרים היה כנראה חוש הומור מפותח במיוחד. את ביל גייטס הם החליטו להושיב ליד הכדורגלן הברזילאי האגדי פלה ולצידו של אפלטון - שלוש סוגים של גאונים. את פוטין בחרו לשים על הרצפה דווקא ליד המתאגרף מייק טייסון. מלבד הבלונדינית האגדית מונרו זוכה ערפאת להיות מוקף גם בשחקן מרלון ברנדו וגם בלא פחות מאשר יוליוס קיסר. 

צפו ביצירה על מסך המחשב