התמונה המשפחתית בפייסבוק נגנבה לפרסומת

דניאל מבריטניה העלתה תמונה של משפחתה בחשבון שלה בפייסבוק. התמונה הייתה כנראה כל כך טובה, שמפרסמים מצ'כיה התלהבו, העתיקו את התמונה - והמשפחה הפכה למפרסמת של מכולת. דניאל לא ידעה על כך דבר, עד שחברה כתבה לה: "לא תאמיני מה ראיתי ברחוב"

דוגמנים בעל כורחם (חדשות 2)

שמתם תמונה של המשפחה שלכם ברשת חברתית כמו פייסבוק? אתם עשויים למצוא את עצמכם מפרסמים סופרמרקט בלי שבכלל ידעתם על זה.

בריטית בשם דניאל העלתה תמונה שלה ושל משפחתה לרשת החברתית פייסבוק. אחרי כמה חודשים היא קבלה הודעה מחברתה ג'סטין בפייסבוק. "מה את אומרת על זה", כתבה החברה המופתעת. "אני נוסעת במכונית ופתאום אני עוברת ליד חנות מכולת ורואה את התמונה שלך, של בעלך ושל הילדים על חלון הכניסה. אני לא צוחקת עלייך - הנה, תראי את התמונה". להודעה צירפה החברה את התמונה מהשטח.

דניאל לא האמינה. בעיקר לאור העובדה שחברתה מתגוררת בפראג שבצ'כיה. "ברור שלא פרסמנו את התמונה הזו למטרות פרסום", השיבה דניאל לחברתה. "לא בבריטניה ולא בשום מקום אחר. המפרסם שבחר לפרסם את התמונה לא חשב שמישהו ישים לב. הוא כנראה טעה".

בהמשך כתבה דניאל: "אני מודה, זו מחמאה נחמדה, אבל עדיין יש משהו מפחיד בידיעה שמישהו חדר לי לבלוג ולקח תמונה לשימושו. השתמשנו בתמונה הזו ככרטיס הברכה לחג המולד. זו גם התמונה שלי בדף הפייסבוק, אבל רק לחברים שלי יש גישה למקומות האלה".

ג'סטין, החברה שמתגוררת בפראג, אמרה שהכיתוב מתחת לתמונה במודעת הפרסומת טוען: "אנחנו נכין ונגיע אליך עם המצרכים תוך שעתיים בלבד".

את מוסר ההשכל של הסיפור כל אחד יכול להבין בקלות.