אנחנו יודעים מתי אתם עומדים למות

אתר חדש של חברת A.B.DEZIGN מציע לכם הצצה לעתיד. לא העתיד הוורוד, אלא מה שבא אחריו - המוות שלכם. בהקלקה פשוטה יגיד לכם "שעון המוות" בדיוק באיזה תאריך תמותו. פתחו יומנים, אם אתם מאמינים לזה

אז מתי התאריך שלכם? (A.B.DEZIGN)

אם הייתה לכם מכונת זמן, לאיזה תאריך הייתם קופצים? לפחות חצי, אנחנו בטוחים, היו רוצים לראות את הלוויה שלהם. יוזמה חדשה של שני חברים מרעננה יכולה לגלות מה התאריך המדויק שבו זה יקרה, ואפילו מנפיקה מודעת אבל מאולתרת. או שאולי עובדים עלינו?

זה נקרא "שעון המוות", וכן, זה מפחיד כמו שזה נשמע. בעמוד אינטרנט פשוט תוכלו להזין את שמכם המלא, תאריך הלידה, מין, גובה, משקל, האם אתם מעשנים - ואם כן כמה שנים וכמה סיגריות ביום, ולסיום - המדינה בה אתם חיים.

כל מה שנותר לעשות עכשיו הוא להקיש על "חשב", ותוך מספר שניות תופיע על המסך ההודעה הבאה: "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של... הלוויה תתקיים בתאריך...". שעון המוות מגדיל לעשות ואפילו סופר לכם אחורה את הזמן עד שתמותו - בימים, שעות ושניות.

עישנתם סיגריה? איבדתם 11 דקות

אברמי בראונר, מעצב ראשי בחברת A.B.Dezign, סיפר על היוזמה. "דמיינו לרגע מצב בו היינו יכולים לחזות מראש כמה שנים עוד לפנינו", אמר. "במצב שכזה נוכל לתכנן את חיינו מראש ולנצלם כראוי בצורה מלאה ומשמעותית יותר".

יהושע סטוקר, היזם השני, הוא סטודנט לרפואה. חישוב הנתונים, הוא מסביר, מבוסס על מחקרים משני סוגים: מחקרים שמצאו קשר בין מסת הגוף ותוחלת החיים הממוצעת במדינות שונות בהם נמצא כי סטייה מעל או מתחת לערכי הנורמה גורמת למוות מוקדם יותר.

המחקר השני בבסיסו של "שעון המוות" הוא מחקר שניסה לכמת את מספר השנים שאובדות לאדם עקב עישון סיגריות. נמצא כי בממוצע כל סיגריה מקצרת את החיים של המעשן ב-11 דקות.

המטרה ההתחלתית לא הייתה להילחם בעישון

"על פי גובה, משקל והרגלי העישון של הנבדק, שילוב של שני סוגי המחקר מאפשר לנו לחזות את תאריך הפטירה שלו", אומר סטוקר. "כמובן שמדובר בהשערות ובממוצעים בלבד, אך הכלי נמצא בשימוש חברות ביטוח וחוקרים אקדמיים".

השניים טוענים שמלכתחילה לא ניסו לחשוב על אתר שיילחם בתופעת העישון, אך לאחר שראו במחקרים את ההשפעה הכה משמעותית על אורך חיי האדם, החליטו לכוון את גולשי האתר למידע החיוני ולהדגיש את הנושא. 

קבלו אותו - שעון המוות

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2