חדש בשדה התעופה: "גלאי עירום"

בשדות התעופה ברחבי ארה"ב החלו להשתמש בטכנולוגיה חדישה לבידוק בטחוני, באמצעותה ניתן לראות מה מסתתר מתחת לבגדים - דהיינו, הגוף העירום שלכם. 40 מכונות חצופות פרוסות ברחבי היבשת, ו-250 מתוכננות להיכנס לשימוש כבר בשנה הקרובה. מחירו הצנוע של "מדמה גוף האדם" - רק 170 מיליון דולר

בגדי המלך החדשים, גרסת המילניום (חדשות 2)

להרגיש עם - ולהיות בלי: אם אתם מתכננים לטוס לארה"ב בקרוב, כדאי מאוד שתכינו את גופכם היטב לבידוק הביטחוני. טכנולוגיה חדישה בנמלי התעופה האמריקניים תחשוף שכבה אחת מתחת לבגדים כדי לאתר נשק או סמים, או במילים אחרות: רואה אתכם עירומים - כך מדווחת הבוקר רשת הטלוויזיה האמריקנית CBS.

"מדמה גוף האדם" - כך קוראים למכשיר שכבר נכנס לשימוש ב-19 מדינות בארה"ב. אם תעברו דרכו, אנשי הביטחון יסרקו את גופכם החשוף - למרות שלא השלתם אף בגד מעליכם. 40 מכונות חצופות פרוסות ברחבי היבשת, ו-250 מתוכננות להיכנס לשימוש כבר בשנה הקרובה.

אל חשש: "אין אפשרות לשמור את התמונה"

דימוי גופכם העירום יוצג על מסך בחדר סגור, אבל הפנים יטושטשו. מיד עם תום הבדיקה, תמונתכם האינטימית תימחק. "אין אפשרות לשמור את התמונה, לשלוח אותה או להדפיס אותה", מרגיע אחד ממפעילי הטכנולוגיה.

נוסעים ביישנים יכולים לבחור לעבור את הבידוק הביטחוני בדרך הישנה והטובה של גלאי המתכות - חברו הטוב של הישראלי, שכבר מורגל להיתקל בו בכל קניון או חנות, אבל ייאלץ להמתין זמן רב יותר, משום שהטכנולוגיה החודרנית עושה את העבודה מהר יותר. "הייתי המום - זה לקח שתי שניות", מספר ג'רארד תומס, אחד הנוסעים שעבר את הבידוק החדש בנמל התעופה של סאן פרנסיסקו.

מי שמעוניין לרכוש לעצמו מכשיר כזה, כדאי שיחל לחסוך. מחירו של המכשיר עומד על 170 מיליון דולר.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2