ועכשיו: גוגל נגד הפדופילים ברשת

חברת גוגל פיתחה תוכנה חדשה שמסייעת לחוקרי משטרה בכל רחבי העולם בחקירות נגד פדופילים ברשת. הפיתוח מאפשר סריקת החומר ששמור על מחשבי החשודים, מתוכם היא מאתרת פנים מוכרות, ואפילו מזהה פריטים ברקע התמונה. עד כה סייעה התוכנה באיתור עשרות פדופילים בבריטניה ועוד אלפים ברחבי ארה"ב

גוגל מצטרפת למאבק נגד פדופילים באינטרנט: טכנולוגיה חדשה שפיתחה החברה בארצות הברית מסייעת לבלשים בארה"ב ובבריטניה לאתר פדופילים ואת קורבנותיהם, ומסייעת לשוטרים באיתור ולכידת רשתות פדופילים סודיות.

באמצעות הטכנולוגיה החדשה יכולים הבלשים לסרוק במהירות את מחשבו של החשוד ולמצוא תמונות מטרידות, גם כאשר הן נמצאות בתוך קטעי וידאו שנראים תמימים. סריקת התמונות יכולה ליצור התאמה בין ילדים שמופיעים בקטעי הוידאו לתמונות אחרות של אותם ילדים.

מלבד זיהוי פנים, מזהה התוכנה פריטים שנמצאים ברקע, כגון פוסטרים, נופים מחלונות, רהיטים ואפילו שטיחים, שמשמשים כראיות כנגד החשודים. התוכנה הובילה בשנה האחרונה את השוטרים בבריטניה לזיהוי של 20 קורבנות, ובארה"ב איתרו באמצעותה אלפי פדופילים. התוכנה כל כך מתוחכמת שהיא יכולה לזהות שינויים בפיקסלים של תמונות לאחר שפדופילים ניסו לערוך אותם.

סריקה אוטומטית של מיליוני תמונות

הרעיון לתוכנה המדהימה הועלה לראשונה ע"י מהנדס של סניף גוגל בוושינגטון, שומיט בלוג'ה, שהוזמן ל"מטה הלאומי לילדים נעדרים ומנוצלים" וגילה לתדהמתו שבלשים נאלצו לצפות בשעות על גבי שעות של קטעי וידאו מטרידים. בלוג'ה החליט לפתח תוכנה שתבצע את החיפוש במקומם בצורה אוטומטית, זאת במסגרת ה"פרוייקטים האישיים" שאנשי גוגל נוהגים לבצע כחלק מעבודתם.

"עשיתי את זה בגלל שאני הורה. זה היה מאוד טראומטי בשבילי לראות את מה שהם צריכים להתמודד איתו כל יום", אמר בלוג'ה. הוא פיתח את התוכנה יחד עם מספר שותפים בזמן הקצר שעובדי גוגל מפתחים תוכנות משלהם, והיא מאפשרת לבלשים לעבור על 8.7 מיליון תמונות במהלך השנה שעברה לעומת 5 מיליון תמונת בשנה שעברה. כעת מקווים שהתוכנה החכמה תשפר בצורה משמעותית את המאבק העולמי נגד הפדופילים.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2