הישראלים מצביעים בעכבר: וודקה - IN, מריחואנה - OUT

גוגל חושף את הרגלי הצריכה של הסטלן הישראלי: מתחילת 2009 הקישו יותר גולשים את המילה "אלכוהול" מאשר את מילה "סמים". אם הייתם מצפים שהתל אביבים יהיו "החוטאים" הגדולים, תופתעו לשמוע שדווקא החיפאים הם אלה שמובילים השנה את רשימת המחפשים הארצית

יותר שותים (חדשות 2)

גבירותיי ורבותיי - מהפך בהרגלי הצריכה של הישראלי הסטלן. אם בשנים האחרונות חיפש מי שביקש "לתפוס ראש" אחר סמים קלים, עכשיו הוא דווקא מתעניין יותר בטיפה המרה.

מבדיקה בכלי החיפוש "google insights" עולה כי מתחילת 2009 הקישו יותר גולשים את המילה "אלכוהול" מאשר את המילה "סמים" במנוע החיפוש גוגל. זאת בניגוד מוחלט למגמה הברורה בחמש השנים האחרונות. לשם השוואה, בשנת 2004 היה מספר הישראלים שביקשו מידע אודות החומרים האסורים כפול מאלה שחיפשו משקאות חריפים.

ממצא נוסף מגלה כי הגראס הוא הסם הקל המועדף על הישראלים. לפחות לפי מילות החיפוש. המילים "חשיש" וה"מריחואנה" נמצאות הרחק מאחור, ומחליפים ביניהן את "תואר" הסגנות.

ואם הייתם בטוחים ב-100% שהתל אביבים הבליינים הם "החוטאים" הגדולים, יש לנו הפתעה עבורכם. על פי גוגל, דווקא החיפאים הם אלה שמובילים השנה את רשימת המחפשים הארצית. עם זאת, בסיכום הכללי בין השנים 2004-2009 נמצא כי הגולשים בדרום הארץ מתעניינים בסמים ובאלכוהול הרבה יותר מחבריהם בצפון ובמרכז. אז מי אמר שאין חיים בפריפריה אחרי השעה 21:00?