תמונה אחת שווה מאה אלף איש

רבים מכם אולי הציצו באינטרנט בתמונה דיגיטלית אחת ענקית מרגע ההשבעה של הנשיא אובמה. באמצעות טכנולוגיה חדשה ניתן היה להתמקד בפניו של כל אחד ממשתתפי ההשבעה עכשיו הגיעה הטכנולוגיה לישראל ומאפשרת להסתכל על מאה אלף אנשים בכותל

נהוג לומר שתמונה אחת שווה אלף מילים, אבל כאן תמונה אחת שווה מאה אלף אנשים. זה מספר בני האדם שמתועד בצילום הייחודי הזה, בטכנולוגיה שהובאה לארץ לראשונה.

"באירוע של הכותל צולמו כמאה אלף איש", מספר הצלם בועז בן ארי, "שניתן לזהות כל אחד שהיה שם. מהכניסה לכותל, משער האשפות, עד הכותל עצמו, שזה כולל גם את אלה שעמדו על כל הגגות".

התמונה הפנוראמית מהכותל אולי מוכרת לכם מאירוע המוני אחר, השבעת ברק אובמה לנשיא ארה"ב. גם שם תפסו את כל הנוכחים בפריים אחד. אפשר להתקרב ולראות את כולם: מג'ורג' בוש ודיק צ'ייני שהגיע לכיסא גלגלים, ועד לצלמים באירוע וגם איש הסאונד.

וגם בתמונה שמתעדת את האירוע הנדיר "ברכת החמה" אפשר לשוטט עד לאותיות ה"יזכור" המפורסמות, להציץ ממש אל תוך חלונות הבתים, לבדוק בעזרת הנשים וגם בעזרת הגברים ולאתר אפילו את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.

"אפשר לזהות פריטים מאוד מאוד קטנים בתמונה, שבדרך כלל אפילו במצלמה מאוד משוכללת אי אפשר לזהות אותם, כגון מה הייתה שעת הצילום. אפשר לראות שהתמונה צולמה ב-7:05", מסביר בן ארי.