בלי דלק: המטוס שהקיף את העולם

550 יום אחרי שהמטוס הסולארי 2 Solar Impulse יצא מאבו דאבי, המטוס השלים את הקפת העולם ונחת בנמל התעופה שממנו יצא. הקפטן פיקארד: "עברנו 40 אלף קילומטרים בלי דלק, עכשיו אתם צריכים לקחת את זה הלאה. אסור לנו לקבל את העובדה שהעולם מזוהם"

היסטוריה בשמיים: לאחר 550 ימים באוויר סיים היום (שלישי) מטוס סולארי את הקפת העולם - כל זאת ללא טיפת דלק אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה-Solar Impulse 2, מטוס חד מושבי שיצא למשימה המיוחד במרס 2015, נחת הבוקר בתום המסע בנמל התעופה ממנו המריא באבו דאבי. במהלך התקופה המדוברת, החליפו הטייס השווייצרי ברטנרד פיקארד וחברו אנדרה בורשברג מקומות מול ההגאים, והשלימו את המסע.

פיקארד ובורשברג באבו דאבי (CNN)

"עברנו 40 אלף קילומטרים בלי דלק", אמר פיקארד על מסלול הנחיתה של נמל התעופה אל באטין באבו דאבי. "עכשיו צריכים לקחת את זה הלאה, יש מספיק פתרונות, מספיק טכנולוגיה, אסור לנו לקבל את העובדה שהעולם מזוהם רק בגלל שהאנשים מפחדים לחשוב על דרכים חדשות. העתיד הוא אתם והוא נקי".

מסע היסטורי בשמיי העולם (CNN)

המטוס דומה בגודלו למטוס האיירבאס 380 הענק. גודלו 72 מטרים, ומשקלו 2,300 ק"ג. על כנפיו העצומות 17 אלף תאים סולאריים שמספקים אנרגיה לארבעה מנועים.
הטייסים טסו בתאים קשים מאוד. בין השאר הם הזדקקו למסכת חמצן לפניו בגבהים בהם שיעור החמצן היה נמוך. גם במהירות הטיסה נדרש שיפור טכני זאת משום המטוס מצליח להגיע למהירות 90-140 קמ"ש בלבד.