מבחן הסמארטפונים: מי הטוב ביותר?

איזה מכשיר סלולרי כדאי לקנות? בדיקה מקיפה של הדגמים המובילים בשוק בחנה את המסך, המצלמה, הביצועים וכמובן - אורך חיי הסוללה - והמסקנות עשויות להיות מפתיעות. אז מי במקום הראשון ומי איכזב?

קניית מכשיר סלולרי חדש היא לא עסק פשוט, או זול. ההיצע גדול וישנם הרבה קריטריונים שחשוב לבחון. אז רגע לפני שתוציאו אלפי שקלים על סמאטרפון חדש, ערכנו את מבחן הסמארטפונים הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדקנו את הקריטריונים המכריעים ביותר לפני רכישת המכשיר: איכות הסאונד, עיצוב, מסך, מצלמה, איכות ביצועים ואורך חיי הסוללה בששת הסמארטפונים המובילים בשוק, דגמי הדגל של היצרניות השונות לשנת 2016 שמצוידים בטכנולוגיה הכי מתקדמת.

LGG5 הוא המכשיר שנמכר במחיר הנמוך ביותר - 2,325 שקלים ו-HTC10 שהוא המכשיר היקר ביותר נמכר ב-3,099 שקלים. במקום טוב באמצע נמצאים המכשירים וואן פלאס 3, וואוי פי 9, גלקסי S7 ואייפון 6S.

ראשית נבדקה איכות הסאונד באפרכסת. האם הוא חזק, האם הוא צלול וברור, נבדק הספיקר, איפה הוא ממקומם, האם הוא לא נחסם ומוציא צליל נעים שאפשרי לדבר איתו, וגם נבדק אם הספיקר יודע להוציא מוזיקה באיכות טובה. בבדיקת הסאונד מכשיר ה-LG קיבל את התוצאות הכי טובות.

המבחן השני הוא מבחן העיצוב, כלומר כמה המכשיר נוח לשימוש והפעלה. מה שחשוב זה משקל, עובי, גודל, יחס של המסך למכשיר ונוחות הכפתורים. במקום השלישי נמצא ה-LG, במקום השני הוואי פי 9 ובמקום הראשון נמצא הוואן פלאס 3.

במבחן הביצועים שבודק את מהירות התגובה לפעולות שאנחנו מבקשים, התבלטו במיוחד ה-HTC10 במקום השני, והוואן פלאס 3 במקום הראשון.

מבדיקת המצלמה, מיהי אלופת הפיקסלים שתוציא את התמונה באיכות הכי טובה, עלה כי ה-LG הגיע למקום השלישי, במקום השני נמצא הגלקסי S7 ובמקום הראשון נמצא הוואן פלאס 3. במבחן המסך - בתצוגה חדה וברזולוציה גבוהה, זכו הוואי פי 9 והוואן פלאס 3 במקומות השני והשלישי ובמקום הראשון נמצא הגלקסי S7.

המבחן האחרון הוא מבחן הסוללה. לקחנו כל מכשיר והשתמשנו בו במשך שבוע כמכשיר אישי שלנו, עם כל הדברים שאנחנו עושים כמו וואטסאף וניווט עם וויז. במקום האחרון הגיע האייפון 6 ובמקום הראשון נמצא ה-LG שהחזיק יותר מיום וחצי.

בחישוב כולל הסמראטפון שקיבל את הציון הנמוך ביותר הוא הוואי פי 9, אחריו HTC10 ואייפון 6S, גלקסי אס 7 במקום טוב באמצע, ובמקום הראשון ה-LGG5 והוואן פלאס 3.