צפו: ציד פוקימונים ברחבי העיר

במהלך השבועיים האחרונים המשחק "פוקימון גו" לא יורד מהכותרות. עוד ועוד ילדים, צעירים ומבוגרים הופכים למכורים ורודפים אחר היצורים הווירטואליים ברחבי הארץ. הצטרפנו לכמה מהם על מנת לבדוק מקרוב כיצד נראה יום בחייהם של ציידי הפוקימונים

אם עוד לא שמעתם על המשחק "פוקימון גו", כנראה שלא הייתם מחוברים לרשת בימים האחרונים. המשחק, פרי שיתוף הפעולה של נינטנדו וגוגל, צבר קהל מעריצים ענק ברחבי העולם וגם כאן בישראל יש לא מעט מכורים. השחקנים יוצאים לשטח עם הטלפון החכם ומחפשים את היצורים הווירטואליים בעולם האמיתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטמפרטורות הגבוהות של הקיץ הישראלי לא ממש מפחידות את השחקנים המכורים, אליהם התלווינו ליום של ציד פוקימונים. הם מספרים לנו על שיטות הציד שלהם, ועל המקומות המיוחדים אליהם הגיעו כדי לתפוס את היצורים הדמיוניים.

"בדרך כלל הפוקימונים הם בגני שעשועים הרחק מהכבישים אבל לפעמים הגנים את צמודים לכבישים ואז זה מופיע על המפה", מסבירה ניקול בכטינסקי, בת 17 מחולון. "אני זורקת את הכדור וזהו - תפסתי אותו".

פיקאצ'ו באמצע הרחוב

"ראיתי את הטריילר של שהמשחק הזה ממש מזמן כשהוא רק יצא וממש רציתי לשחק בו", אומרת ניקול. "בדרך כלל למשחק הזה יש דרישות שזה לטייל, להסתובב בחוץ. מאוד חשוב לשים לב ולקחת המון מים. לפעמים ממש בא לי לצאת להכיר אנשים. קרה לי כמה פעמים שעצרתי אנשים שהיו תקועים בטלפון ושאלתי אותם אם הם משחקים בפוקימון גו. הם אמרו לי שכן והתיידדנו".

"אני בערך 3 ימים משחק, הגעתי כבר לרמה 10 שזה די בסדר יחסית לזמן ששיחקתי", מתאר יובל עמשלם, בן 15 מת"א. "אני לא כל כך שונה מהרבה אחרים בארץ שבעצם יוצאים ותופסים פוקימונים כל היום. יש כאלה שתפסו פוקימונים באמצע הבית כנסת. זה גורם לי לצאת הרבה מהבית משהו שאני לא עושה הרבה בדרך כלל. אני יוצא מסתובב 4 שעות בחום, תופס פוקימונים. זה כיף".

"חשוב לקחת מים". ניקול צדה פוקימונים (עזרי עמרם, חדשות 2)

למרות שעוד לא הושק רשמית בארץ, אלפי אנשים, ילדים ומבוגרים כבר משחקים ב- "פוקימון גו" ומנסים לתפוס את הייצורים הוירטואלים באתרים הזויים ברחבי המדינה. המשחק, המבוסס על סדרת הטלוויזיה ומשחק ה"גיים בוי" הפופולריים משנת ה-90, הפך תוך ימים ספורים ללהיט ענק וממכר עם מיליוני הורדות.

"פוקימון גו" עושה שימוש בטכנולוגיה חדשה המשלבת את עולם הפוקימונים דרך המצלמה, עם המציאות שסובבת את השחקן. כך יוצא שברחוב או בפארק אפשר לתפוס את הפוקימונים כאילו היו ממש שם. בישראל שחקנים מספרים שנכנסו לבתי קברות ואתרי בנייה, הלכו קילומטרים רבים ברגל וחלקם אף נסעו עד הכנרת - רק בשביל למצוא פוקימוני מים.

מיליוני הורדות תוך ימים ספורים

מאז הושק המשחק החדש נרשמו מספר תקריות בהן השחקנים היו כל כך מרוכזים במסך, עד שלא שמו לב למציאות. בארה"ב שחקנית חיפשה פוקימונים ליד מקור מים ומצאה גופה, אחרים החליקו בזמן שצדו פוקימונים, וחלק אף גלשו על סקייטבורד על מנת להשיג את המפלצות הדמיוניות ובשל חוסר תשומת הלב נפלו ונחבלו.