הכירו את הישראלים שהתמכרו למשחק שכבש את העולם

אם יצא לכם להיתקל באנשים תמוהים מסתובבים בבתי קברות, בכנסיות או בחוף הים כשהם שקועים במסך, כנראה שנקלעתם לציד פוקימונים. המשחק שכבש את העולם הגיע גם לישראל ומוציא את המשתתפים בו למרדפים אחר יצורים וירטואלים ברחבי הארץ. "לפעמים רואים 8 אנשים עומדים סביב מיחזורית ותופסים פוקימונים", מספר אחד מהם

למרות שעוד לא הושק רשמית בארץ, אלפי אנשים, ילדים ומבוגרים כבר משחקים ב- "פוקימון גו" ומנסים לתפוס את הייצורים הוירטואלים באתרים הזויים ברחבי המדינה. המשחק, המבוסס על סדרת הטלוויזיה ומשחק ה"גיים בוי" הפופולריים משנת ה-90, הפך תוך ימים ספורים ללהיט ענק וממכר עם מיליוני הורדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביקשנו ממכורים למשחק לתאר את החוויות מאז עלה המשחק לחנויות האפליקציות בשבוע שעבר. "נכנסתי לאתרי בנייה וגם נכנסתי לאוניברסיטה ב-2 בלילה", סיפר שחר בייל. "בתקופת מבחנים זה לא ממש עוזר ללמידה. בכל הזדמנות שיש לי אני נכנס אני בודק אם יש פוקימונים בסביבה ומתבאס אם הם רחוקים מדי".

"במקרה אחד נתקלתי בפוקימון ליד מישהו שחיפש חניה במקום אסור", אמר גלעד בר מירושלים. "הרמתי את הטלפון כדי לתפוס את הפוקימון ואז אותו נהג היה בטוח שאני רוצה לצלם אותו. הוא התעצבן ונאלצתי להסביר לו מה אני עושה כדי לשמור על החיים שלי".

מיליוני הורדות בעולם בתוך שבוע

"יש תחרות וזה יוצר דיאלוגים נורא משעשים ברחוב", סיפר מכור אחר. "לפעמים רואים 8 אנשים עומדים סביב מיחזורית ותופסים פוקימונים ביחד".

"פוקימון גו" הוא תוצר של שיתוף פעולה בין גוגל לנינטנדו ועושה שימוש בטכנולוגיה חדשה המשלבת את עולם הפוקימונים דרך המצלמה, עם המציאות שסובבת את השחקן. כך יוצא שברחוב או בפארק אפשר לתפוס את הפוקימונים כאילו היו ממש שם.

כך פוקימון באמצע הרחוב

בישראל שחקנים מספרים שנכנסו לבתי קברות ואתרי בנייה, הלכו קילומטרים רבים ברגל וחלקם אף נסעו עד הכנרת - רק בשביל למצוא פוקימוני מים.

מאז הושק המשחק החדש נרשמו מספר תקריות בהן השחקנים היו כל כך מרוכזים במסך, עד שלא שמו לב למציאות. בארה"ב שחקנית חיפשה פוקימונים ליד מקור מים ומצאה גופה, אחרים החליקו בזמן שצדו פוקימונים, וחלק אף גלשו על סקייטבורד על מנת להשיג את המפלצות הדמיוניות ובשל חוסר תשומת הלב נפלו ונחבלו.