כמו מטוס קרב: צפו ב"דרימליינר" ממריא

בסרטון של חברת בואינג האמריקנית מפגין המטוס החדיש יכולות תמרון מרשימות וביצועים משופרים וממריא בזווית כמעט אנכית לגמרי. המטוס מכיל מספר רב יותר של נוסעים וכמות גדולה יותר של מטען - אבל מזהם פחות. גם אל על תצטייד במטוס המתקדם

בסרטון חדש שמפרסמת חברת בואינג לקראת הסלון האווירי שיפתח מחר בעיר פארנבורו באנגליה מדגים מטוס הנוסעים "דרימליינר" את יכולותיו המתקדמות ומפגין ביצועים שלא היו מביישים מטוסי קרב. המטוס נראה ממריא בזווית כמעט אנכית המתקרבת ל-80 מעלות, כשההמראה מצולמת גם מזווית הראייה של הטייס וגם מזו של הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עולם התעופה האזרחי נמצא בתחרות אדירה בין החברות "איירבס" האירופית ו"בואינג" האמריקנית, ועכשיו מצטרפים אליה גם הרוסים והסינים שמפתחים מטוסי נוסעים חדישים במטרה לחדור לשווקי המזרח המתפתחים.

יותר נוסעים, יותר מטען - פחות זיהום (יוטיוב)

ה"דרימליינר" (דגם 787-9) החדש מתאפיין ביעילות מרבית, מכיל מספר רב יותר של נוסעים (250-210 נוסעים בתצורת שלוש מחלקות) וכמות גדולה יותר של מטען - לצד צמצום של 20% בצריכת הדלק ובזיהום האוויר, לעומת המטוסים אותם הוא צפוי להחליף. זה מאפשר לו לטוס לטווחים גדולים יותר (14,800-15,750 ק"מ).

נכון להיום, 571 מטוסי 787-9 הוזמנו על ידי 38 חברות תעופה ברחבי העולם, כשגם אל על רכשה 15 מטוסים חדשים בשווי של כ-800 מיליון דולר, שצפויים להחליף את צי המטוסים המתיישן שלה ולהיכנס לשירות בשנים הקרובות.