אין הסתה? - פייסבוק שידרו אימון של מחבלי חמאס

ארדן תקף את פייסבוק וטען שהפרסומים ברשת מלבים אלימות נגד ישראל וזכה לתגובה כי "אין מקום לתכנים המעודדים שנאה וטרור". שעות לאחר מכן שודר סרטון בו נראו מחבלים מתאמנים. בעקבות פנייתנו הוסר הוידיאו

שעות בודדות לאחר שבפייסבוק השיבו לביקורת שהשמיע אתמול (שבת) השר גלעד ארדן וטענו כי "אין מקום לתוכן המעודד אלימות, איומים ישירים, טרור או דברי שטנה על הפלטפורמה", הם אפשרו לסוכנות הידיעות שיהאב לשדר בשידור ישיר אימון של חמאס בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון שהועלה לרשת וזכה לעשרות אלפי צפיות, מציג את פעילי הטרור מתאמנים בנשק קל ורקטות. "הסרטון אינו מפר את הסטנדרטים של הקהילה", טענו תחילה ברשת בתשובה לפניית חדשות 2 Online. שעות ספורות לאחר הפנייה, הסרטון הוסר מהרשת.

רק אתמול השר לביטחון פנים גלעד ארדן התראיין ל-"פגוש את העיתונות" ותקף את הרשת החברתית ואת מארק צוקרברג העומד בראשה. השר טען כי בכך שהרשת לא מנטרת תכנים מסיתים - היא תורמת לליבוי האלימות נגד ישראל.

"הסרטון לא עובר על הסטנדרטים של הקהילה" (פייסבוק)

בפייסבוק מיהרו להגיב וטענו כי הם "עובדים באופן קבוע עם ארגוני בטיחות וקובעי מדיניות ברחבי העולם על מנת להבטיח שאנשים ידעו כיצד לעשות שימוש בטוח בפייסבוק". לדבריהם, "אין מקום לתוכן המעודד אלימות, איומים ישירים, טרור או דברי שטנה על הפלטפורמה שלנו".