צפו: ניסוי ברקטה החזקה בהיסטוריה

סוכנות החלל האמריקנית ערכה אמש בדיקה של רקטת ההאצה החדשה שלה. בנאס"א מקווים שהרקטה החדשה תסייע במשימתה לכוכב הלכת מאדים. "הניסוי עוזר לנו להעריך את ההתקדמות שלנו לקראת קידום גילוי היקום", אמרו בסוכנות

בסוכנות החלל האמריקנית נערך אמש (שלישי) ניסוי ברקטות בעלות העוצמה החזקה בעולם, בתקווה שיהפכו לחלק ממערכת השיגור של נאס"א. בנאס"א טוענים שמערכת רקטות ההאצה, שנקראת SLS, תשמש בסופו של דבר לשיגור ספינת החלל אוריון למשימות חקר רחוקות וגם למסע למאדים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקטה בעלת העוצמה הגבוהה ביותר עד היום הייתה ה-Saturn V, ששימשה את תכנית החלל אפולו. טיל האצה היא טיל שנועד לתת לחללית או למעבורת את הדחף כדי להצליח לצאת את החלל.

"לראות את הניסוי היום, לשמוע את הצליל הזה ולהרגיש מנוע עם כוח עצום, זה עוזר לנו להעריך את ההתקדמות שלנו למען קידום גילוי היקום ופתיחת גבולות חדשים למדע ולמשימות הטכנולוגיות בחלל", אמר בכיר נאס"א וויליאם גרשטנמאייר בהודעה הרשמית של הסוכנות לאחר הניסוי.

הניסוי שנערך בפרומונטורי ביוטה אפשר למהנדסי נאס"א לאסוף מידע על 30 מערכות שמוגדרות הכרחיות להשלמת והסמכת הרקטה. על פי הדיווח של נאס"א, למערכת החדשה יש עוצמה חזקה ב-10% מזו של המערכת מתכנית החלל אפולו.