המחווה החריגה של צה"ל לגוגל

לא מזמן הגיע יו"ר גוגל העולמית לביקור בישראל, ולא ויתר גם על הגעה לבסיס חיל האוויר בחצרים. לכבוד הביקור הופק סרטון מיוחד, בו עשרות חיילים יוצרים את שם החברה, כשלצידם מטוסי קרב - מחווה גרנדיוזית וחריגה במיוחד

בצה"ל מצדיעים - לחברה מסחרית: יו"ר גוגל העולמית, אריק שמידט, הגיע לאחרונה לביקור בישראל במסגרתו ביקר גם בבסיס חצרים של חיל האוויר. עם הגיעו לבסיס, זכה לקבלת פנים שלה מעטים בלבד זוכים: בסרטון מיוחד שהופק על ידי הבסיס וצולם על ידי אודי אבן חיים נראים עשרות חיילים נעמדים בצורה היוצרת את המילה Google, כשמשני צדדיהם ניצבים מטוסי קרב.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״מדובר ביוזמה בבסיס חיל האוויר במסגרת ביקור שנערך בו. הנושא יבדק ויופקו הלקחים״.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה"מחווה" החריגה הזו מצטרפת לחשיפה של מעורבות ענקית הטכנולוגיה גם בכנסת ישראל: לפני כשנה הוזמנו עוזרים פרלמנטריים למה שכונה "מפגש מיוחד בנושא כלי Google לעבודה פרלמנטרית וציבורית", אך בפועל היה יום כיף מלא פינוקים לעובדי המשכן.

גוגל מקפידה על שיתוף הפעולה ההדוק עם הכנסת, לאחר שבעבר גם השיקה לכל ח"כ עמוד יוטיוב רשמי, לא מטוב לבה: האינטרס של החברה הוא לשמור על יחס טוב עם מקבלי ההחלטות, שכן הדבר שווה לה מיליארדים. "אם גוגל תתחיל לשלם בישראל מיסים כמו מס הכנסה ומע"מ, הדבר מצטבר לכמיליארד שקלים", מסביר עוד גיא אופיר, מראשי המאבק למיסוי חברות אינטרנט בישראל. רשות המיסים כבר קיבלה החלטה לפעול למיסוי החברה, אך הדבר טרם יצא לפועל.