האקרים פרצו לחשבונות של צוקרברג

מנכ"ל פייסבוק לא החליף סיסמה, גם לאחר שאחד האתרים בהם השתמש נפרץ - וגילה כי חשבונות שלו ברשתות חברתיות עברו השחתה. מה הייתה הסיסמה הקלה? כל הפרטים

הפתעה לא נעימה. צוקרברג (רויטרס)

גם מנכ"ל פייסבוק לא חסין לפריצה: מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית המצליחה, חווה ביממה האחרונה אירוע לא נעים, כאשר חשבונותיו ברשתות טוויטר ופינטרסט נפרצו על ידי זרים. על פי הדיווח, הסיסמה של מייסד פייסבוק הייתה קלה במיוחד - dadada - מה שהקל על הפריצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות הפצחנים (האקרים) כינה את עצמו "OurMine Team" ופרסם הודעות בשמו של צוקרברג. בתחילה נטען כי ההאקרים פרצו גם לאינסטגרם, אך התברר כי החשבון לא נפגע.

הפריצה לחשבון הפינטרסט (צילום מסך)

איך הצליחו "להפיל" את צוקרברג? על פי ההאקרים, המידע הושג מדליפה של מאגר הססמאות של אתר "לינקדאין" לפני כחודש - בה נחשפו הפרטים האישיים של כמיליון גולשים.

הסיסמא הקלה התגלתה (צילום מסך)

האתר, שפועל ליצירת קשרים מקצועיים ומציאת עבודה, קרא למשתמשיו להחליף את הסיסמה. ככל הנראה, הפורצים ניסו להקליד את אותה סיסמה קלה באתרים אחרים - וגילו כי צוקרברג נהג להשתמש בה באתרים רבים.

כמו כן טענו הפורצים כי צוקרברג לא הקפיד על סיסמה מאובטחת או נהלי הגנה נוספים, כגון אישור דו שלבי. רשת טוויטר הגיבה במהרה והחזירה את החשבון לפעולה, תוך מחיקת הציוצים שפורסמו בשמו של צוקרברג. באתר "פינטרסט" החשבון נותר פרוץ זמן רב.