ציור בתלת ממד. כך זה נראה

לצייר בבטון, במשי או בלהבות - זה מה שניתן יהיה לעשות בעזרת הכלי הווירטואלי החדש של גוגל. האמנים שעשו שימוש במברשת סבורים שהיא תשנה את הדרך שבה יוצרים ורואים יצירות, בעולם האופנה והאדריכלות כבר חולמים בחומרים

אמנים, אולי הגיע הזמן להיפרד מהמברשת והצבעים ולהתחיל ליצור - בעולם הווירטואלי? ענקית הטכנולוגיה גוגל חושפת כלי חדש - מברשת חדשה שעשויה לשנות את המשמעות של פעולת הציור ולמתוח את היכולות של האמן לתחום התלת מימד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במערכת משקפי מציאות מדומה של חברת HTC: עם הנפת המברשת הדיגיטלית שלראשו של היוצר, הוא יכול ליצור כמעט הכול, ובכל גודל שיבחר, אפילו לדמות חומרי ציור כמו להבות, כוכבים או שלג. בסרטון שהפיצה גוגל נראה אמן שעושה שימוש במברשת, אבל בחברה טוענים שיש עוד שימושים יצירתיים רבים לכלי הזה.

למברשת התלת מימדית יש פוטנציאל לשנות את עולם האופנה, למשל, כשהמעצבים יוכלו לצייר את סוג הבד שבעזרתו הם מבקשים לתפור. מהנדסים ואדריכלים יוכלו לשרטט את התכניות שלהם - בגודל אמיתי ועם הדמיה של חומרים כמו בטון או ברזל. בגוגל טוענים שאת היצירה יהיה ניתן להראות למשתמשים נוספים.

כמה אומנים כבר הספיקו להתנסות במברשת במהלך כנס של ענקית הטכנולוגיה בפריז השנה. "היה בראשי רעיון של מה שרציתי ליצור, אבל ברגע שנכנסתי למרחב הווירטואלי, באותו הרגע - הכל השתנה", אמר ל-CNN קליגרף בשם דוקינס. "אתה פשוט מפסל את הציורים שלך".

"מה שבאמת הכה אותי זה השינוי שטמון בזה לאולמות של מוזיאונים וגלריות", אמר האמן הקובני-אמריקני חורחה רודריגז ג'ראדה. אמן הגרפיטי צ'ו הוסיף: "המברשת הזו עומדת לשנות לחלוטין ולהחדיר את האומנות לעולם הווירטואלי".