היה פנדל? בקרוב אולי המצלמה תכריע

נשיא פיפ"א ג'יאני אינפטינו הכריז באופן רשמי כי התאחדות הכדורגל העולמית תחל ניסוי בטכנולוגיית וידאו שתסייע לשופטים בהחלטות מכריעות. הניסוי, שצפוי להימשך שנתיים, יעזור לקבוע במקרים של גול, פנדל או כרטיס אדום שנוי במחלוקת. במסיבת עיתונאים אמר אינפנטינו: "מדובר בהחלטה היסטורית"

היה גול? בקרוב אולי המצלמה תכריע (רויטרס)

בדרך למהפך בספורט הפופולרי ביותר בעולם? התאחדות הכדורגל העולמית הכריזה היום (שבת) רשמית על פתיחה בניסוי שיאפשר לשופטים להסתייע בטכנולוגיית וידאו בזמן אמת בהחלטות מכריעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת פיפ"א, השופטים יוכלו לבקש סיוע וידאו כדי להכריע בארבעה מצבים שהוגדרו כמכריעים: הבקעת שערים, כרטיסים אדומים, בעיטות עונשין וטעויות בזיהוי. תקופת הניסוי תימשך קצת יותר משנתיים ותחל לכל המאוחר בעונת 2017/18 ורק לאחר מכן יוחלט האם לאמץ את השימוש של השופטים בטכנולוגיית וידאו באופן סופי.

"קיבלנו פה החלטה היסטורית באמת עבור הכדורגל", אמר נשיא פיפ"א הטרי ג'יאני אינפנטינו במסיבת עיתונאים שקיים בוויילס. "הראינו שאנחנו מקשיבים לאוהדים, לשחקנים וגם לכדורגל עצמו".

"החלטה היסטורית". נשיא פיפ"א (רויטרס)

"מדובר פה בהיגיון בסיסי", הוסיף אינפנטינו. "כמובן שעלינו להיות זהירים כשאנו מכניסים טכנולוגיות חדשות, אך אנחנו בהחלט פתוחים לרעיון של נקיטת צעדים משמעותיים". בעבר העלה איפנטינו חשש כי שימוש באמצעים טכנולוגיים כסיוע לשיפוט עלולים לפגוע ב"זרימה" של המשחק.

הצעד עליו הכריזה פיפ"א הוא הרחבה של טכנולוגיה שכבר נעשה בה שימוש לראשונה במונדיאל 2014 - טכנולוגיית קו השער. הטכנולוגיה הזו, שמסייעת לקבוע האם הכדור עבר את קו השער, תשמש גם את התאחדות הכדורגל האירופית בגמרים הקרובים של ליגת האלופות והליגה האירופית ובטורניר יורו 2016.