ויקיפדיה חוגגת יום הולדת 15

כ-80 אלף עורכים מתנדבים בכל רחבי העולם מציינים 15 שנה להקמת האנציקלופדיה המקוונת החופשית שבישרה מהפכה והפכה מאגר ידע בלתי נתפס לנגיש וזמין לכולם. "בזמנו זה היה נראה בלתי אפשרי, אבל ויקיפדיה גברה על הציפיות של כולם", אמר היום מייסד האתר

ויקיפדיה חוגגת יום הולדת 15 (ויקיפדיה)

מאגר הידע העצום והזמין שמספק ויקיפדיה נראה כיום כמעט מובן מאליו, אבל עם הקמת האנציקלופדיה המקוונת החופשית לפני 15 שנה מדובר היה במהפכה של ממש. היום (שישי) מציינים רבבות עורכים מתנדבים בכל רחבי העולם יום הולדת 15 לוויקיפדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ויקיפדיה נוסדה ב-2001 באנגלית אך בתוך זמן קצר החלה לפעול בשפות נוספות וכיום היא זמינה במאות שפות. בכל יום נכתבים בממוצע 7,000 ערכים חדשים ומדי שעה מתבצעות בממוצע כ-15 אלף עריכות. כיום מדובר באתר השביעי הכי נצפה בעולם, שכולל יותר מ-35 מיליון ערכים.

ב-20 בספטמבר 2004 חצה מספר הערכים בוויקיפדיה בכל השפות את קו המיליון. הערך המיליון בכל השפות היה הערך על דגל קזחסטן שנכתב בשפה העברית.

"ויקיפדיה מאתגרת אותנו לחשוב מחדש איך ניתן לאסוף ולשתף ידע", אמר היום מייסד ויקיפדיה ג'יימי וויילס. "בזמנו זה נראה היה כמו רעיון בלתי אפשרי - אנציקלופדיה שכולם יכולים לערוך - אבל ויקיפדיה גברה על הציפיות של כולם הודות למאות אלפי מתנדבים מרחבי העולם".