צוקרברג מחפש "עוזר אישי ממוחשב"

לאחר שהצליח לחבר בין כל העולם בעזרת הרשת החברתית, מציב לעצמו מייסד פייסבוק אתגר חדש לשנה הקרובה: בניית רובוט בעל אינטליגנציה מלאכותית שיסייע לו בעבודות הבית ובעבודה. "תחשבו על 'ג'רוויס' מסרט הקומיקס 'איירון מן'", הבהיר צוקרברג מהו חזונו

מייסד פייסבוק ביוזמה חדשה (רויטרס)

מייסד הרשת החברתית "פייסבוק" מארק צוקרברג הכריז הלילה (בין ראשון לשני) על מטרה חדשה ומאתגרת לקראת השנה החדשה: בניית רובוט בעל אינטליגנציה מלאכותית, שישמש כעוזרו האישי שיסייע לו בניהול ביתו וכמובן בעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוקרברג חשף את תכניתו החדשה, בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו. "תחשבו על 'ג'רוויס' מסרט הקומיקס 'איירון מן'", הסביר מייסד פייסבוק את חזונו מהפרויקט החדש. 'ג'רוויס' הוא רובוט המשמש כעוזרו האישי ואיש סודו של גיבור העל.

לטענת צוקרברג, הוא יתחיל את הפרויקט במחקר על הטכנולוגיה הקיימת. לאחר מכן הוא מתכוון להתחיל ולהקליט את קולו, בכדי שהמערכת החדשה תזהה את קולו וכך הוא יוכל לשלוט בכל דבר בביתו, כגון מוסיקה, אורות וטמפרטורה.

"זה צריך להיות אתגר אינטלקטואלי מהנה שאצטרך להתמודד עמו בעצמי", כתב צוקרברג והוסיף, "אני מצפה בקוצר רוח לחלוק עמכם את ההתקדמות שלי במהלך השנה". ההודעה מגיעה לאחר תקופה מלאת שינויים בחייו של צוקרברג: הוא ואשתו פריסילה חגגו לאחרונה את הולדת בתם, ובזמן שמייסד פייסבוק יצא לחופשת לידה הוא הודיע על תרומ של 99% ממניות פייסבוק.