הסערה נמשכת: האתר של טראמפ נפרץ

קבוצת ההאקרים האקטיבסטית "אנונימוס" הפילה את אתרו של פרויקט נדל"ן השייך למתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ, במחאה על אמירותיו הגזעניות נגד מוסלמים. "חשוב פעמיים לפני שתדבר, ראה הוזהרת", אמרו בסרטון שפרסמו לפני מספר ימים. בתוך כך, טראמפ ממשיך להוביל בבטחה בסקרים

אנונימוס נגד טראמפ (רויטרס)

ארגון ההאקרים "אנונימוס" הפיל הערב (שישי) את אתר מיזם הנדל"ן "Trump Towers" של המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ. הארגון צייץ בטוויטר כי "האתר הורד כהצהרה נגד גזענות ושנאה". עם זאת, טכנולוגיית ענן שמרה על גיבוי אוף-ליין של האתר באוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר השבוע פירסמה הקבוצה סרטון ביוטיוב בו הזהירה: "דונלד טרמאפ, חשוב פעמיים לפני שאתה מדבר. ראה הוזהרת מר טראמפ". ההודעה פורסמה ימים ספורים לאחר שטראמפ הציע לאסור כליל על כניסת מוסלמים לארצות הברית, כתגובה לטבח בסן ברנרדינו בו הרוצחים זוהו על ידי ה-FBI כמזדהים עם דאע"ש.

באנונימוס, המכנים עצמם "האקטיביסטים", מוכרים ברחבי העולם כקבוצה המפעילה מתקפות סייבר אידיאולוגיות. כך, למשל, הופלו אתרים המשתייכים לארגון דאע"ש בעקבות הפיגועים בפריז, בהם נרצחו 120 בני אדם. בסביבתו של טראמפ לא הגיבו לפריצה לאתר.

הרפובליקנים ממשיכים לתמוך (רויטרס)

בינתיים, הסערה שעורר טראמפ רק לאחרונה בעקבות דבריו לאסור את כניסתם של מוסלמים לארצות הברית מסרבת לגווע, ואף הגיעה לארץ הקודש. בסוף החודש אמור היה טראמפ להגיע לביקור בישראל ועל פי הדיווחים אף להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו. שלשום חתמו כמעט שליש מחברי הכנסת על מכתב הקורא לנתניהו לבטל את הפגישה.

לבסוף טראמפ הודיע אתמול כי הוא מבטל את ביקורו המתוכנן בישראל. בריאיון שקיים אמש הוא הסביר כי מדובר באילוצי לוח זמנים בשל "קמפיין הבחירות האינטנסיבי" שאותו הוא מנהל. "החלטתי לדחות את נסיעתי לישראל ולקבוע תאריך מאוחר יותר לפגישתי עם נתניהו", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "אעשה את זה לאחר שאבחר לנשיאות ארצות הברית". 

המגמה נמשכת: המצביעים הרפובליקנים תומכים בטראמפ

אך למרות שלל ההתפתחויות האחרונות, טראמפ ממשיך להוביל בסקרי הבחירות שנערכו מאז אותה התבטאות מעוררת מחלוקת ביום שני, וזוכה לתמיכתם של 29%-33% מהנשאלים. יתר המועמדים המובילים - בן קרלסון, טד קרוז ומרקו רוביו - זכו כל אחד לתמיכת 11%-20% מהנשאלים בלבד. זאת למרות הביקורת שנשמעה על טראמפ גם מפי בכירי המפלגה הרפובליקנית, בהם יו"ר בית הנבחרים פול ראיין. "התבטאויות כאלו סותרות את ערכי המפלגה ומנוגדות לחוקה", אמר ראיין.