"שר בכיר נעצר": הודעה מפוברקת בוואטסאפ

אלמונים הפיצו ידיעה מפוברקת לפיה שר בממשלה נעצר בחשד שהעביר מידע מסווג למדינה זרה. משתמשים רבים באפליקציית וואטסאפ קיבלו את ההודעה המדאיגה, אך ניתן להרגיע ולומר כי מדובר בידיעה שקרית. גם אתם קיבלתם את ההודעה לנייד?

גם את קיבלתם אותה לנייד?

אל תיבהלו, אף שר בכיר לא נעצר (נכון לעכשיו): ברשתות החברתיות, ובעיקר באפליקציית הוואסטאפ, הופצה הודעה מדאיגה לפיה שר בכיר העביר מידע מסווג למדינה זרה - ואף נעצר והודה במעשים. ישראלים רבים קיבלו את ההודעה המזויפת, וחלקם חשבו כי מדובר במידע חדשותי אמין. בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי ההודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זהו נוסח ההודעה (השגיאות במקור): "בחשיפה ראשונה ממה שניתן לפרסם, מהסיפור הביטחוני שמעסיק את השב"כ כבר מעל שלוש שבועות וחרושת השמועות שהגיע לאתרי החדשות. מדובר בשר בכיר שכיהן בממשלה האחרונה, שהעביר מידע מסווג מתוך ישיבות הקבינט המדיני ביטחוני, לידי מדינה שלישית".

המשך ההודעה המומצאת

עוד נכתב בהודעה המפוברקת כי "השר לשעבר עצור מאתמול בבוקר, בחקירות הודה במיוחס לו. אחרי שהציגו נגדו ראיות מפליליות. עד כאן ניתן לפרסם כעת. זהות המדינה שאליה הועבר המידע המסווג עדיין לא ידועה לציבור". בהודעה המומצאת נטען גם כי חדשות 2 פנו בבקשה להסרת צו איסור הפרסום - מידע שכמובן איננו נכון.

ייתכן כי ההודעה המומצאת קשורה לחשדות להדלפת מידע מהקבינט: ההתפתחות האחרונה בפרשה זו התרחשה אתמול, כאשר בית המשפט העליון הורה ליועץ המשפטי לממשלה לקבל החלטה מנומקת בתוך 30 יום האם לפתוח בחקירה בעניין האחראים להדלפות פרטי דיונים מתוך הקבינט במהלך מבצע "צוק איתן" ולהציגה בפניו. הדיון התקיים בחלקו בדלתיים סגורות.

מעצר לא היה. אילוסטרציה (חדשות 2)