דודו קם מכיסא הגלגלים - וצעד לחופתו

12 שנים חלפו מאז דודו, נכה צה"ל שנפגע בתאונת דרכים במהלך שירותו הצבאי, הלך על רגליו. כשנודע לו על פיתוח ישראלי שמסייע לאנשים המרותקים לכיסא גלגלים לפסוע בעצמם הוא התלהב, והמכשיר הייחודי הושאל לו לקראת יום חתונתו. ולאחר אימונים מפרכים הוא הצליח לצעוד ברגע המאושר בחייו - בדרך לחופה

לדודו, נכה צה"ל בן 32 המרותק לכיסא גלגלים כבר 12 שנה, מאז נפצע בתאונת דרכים במהלך שירותו הצבאי, היה רעיון שברגע הראשון נשמע קצת יומרני - לצעוד לחופה על רגליו בחתונה שלו עם בחירת לבו, לירז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכל התחיל לפני כשנתיים, אז שודרה בתכנית "אולפן שישי" כתבה על פיתוח ישראלי חדשני שנקרא "רי-ווק", כלומר ללכת מחדש. "ראיתי את הכתבה וחיברתי את הרעיון בשבילי", מתאר דודו כיצד התבשלה המחשבה בראשו.

מדובר במעין שלד מלאכותי עם מנוע, שמולבש על רגליו של הנכה, לומד את תנועות גופו ומניע את השלד בהתאם. ראדי, נכה צה"ל שהופיע בכתבה, למד ללכת באמצעות המכשיר ואף השתתף במרתון תל אביב, אמנם עם קביים אבל עדיין, מדובר בנכה שקם מכיסא גלגלים ומתחיל ללכת.

"משונה לראות את כולם בגובה העיניים"

אולם החלום מעט יקר: ערכת ה"רי-ווק" עולה כרבע מיליון שקלים. לכן פנה דודו לד"ר עמית גופר, היזם הישראלי שפיתח את המוצר, בעצמו נכה על כיסא גלגלים, שהחליט להשאיל ערכה אחת לדודו כדי שזה יזכה לצעוד בחופתו.

"הסתרנו את זה מהמשפחה כדי ליצור את אפקט ההפתעה בחופה", סיפר דודו על הרגע המרגש אליו התכונן במשך שלושה חודשים עם מאמן אישי צמוד. "זה היה שונה. זה לראות את כולם בגובה העיניים ולא להסתכל מגובה הכיסא".

לאחר הטקס המרגש נאלץ דודו להיפרד מהערכה ולחזור לכיסא הגלגלים הישן, בתקווה שיום אחד יימצא מימון שיעניק לו את המכשיר לימים נוספים, ממש כמו החיילים האמריקנים שנפצעו בעירק ואפגניסטן שמקבלים את הפיתוח הישראלי על חשבון הצבא האמריקני.