תעלומת "עמוס 5": "מתייחסים לזה כאילו הלוויין הלך"

בחברת התקשורת לה שייך הלוויין שנעלם פסימיים לגבי הסיכויים לחדש עמו את הקשר וכבר מנסים למצוא תחליף ללקוחות באמצעות לוויינים אחרים – גם של חברות מתחרות. "מומחים מנסים להבין מה אירע ומה גרם לתקלה", מסביר המנכ"ל. "אי אפשר להגיע אליו ולתקן. אולי יתמזל המזל ויקרה נס"

מה קרה ללויין התקשורת?

הקשר עם הלוויין "עמוס 5" מנותק כבר יומיים ובחברה לה הוא שייך מודים כי הסיכוי שהוא יחודש אי פעם נמוך מאוד וכבר פועלים לנסות למצוא פתרונות ללקוחות שנפגעו. "אנחנו כבר מתייחסים לזה כאילו הלוויין הלך", אומר המנכ"ל לחדשות 2 Online. "אולי יתמזל המזל ויקרה נס, אבל מבחינה עסקית אנחנו לא יכולים לבנות על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דוד פולק, מנכ"ל חברת חלל תקשורת, אומר כי המאמצים ליצור קשר עם הלוויין נמשכים: "יש לנו מומחים שממשיכים לעבוד על הנושא ולחפש נתונים שמגיעים מהלוויין, בעיקר כדי להבין מה אירע ומה גרם לתקלה. המומחים שלנו בארץ עובדים בצמוד לאלה שבנו את הלוויין ברוסיה ומספקים לנו תמיכה".

על אף הניסיונות, מבינים בחברה כי לא ניתן לעשות הרבה מעבר לכך. "אין אפשרות להגיע אליו ולתקן בצורה מכנית או טכנית", מסביר פולק. "זה לוויין שנמצא בגובה 36 אלף מטר, זה הכל מרחוק - שולחים ללוויין פקודה להדליק את סוויץ' או לכבות סוויץ' וכדומה".

עמוס 6 ישוגר בקרוב

מנכ"ל החברה מדגיש כי כרגע המטרה הראשונה היא לדאוג ללקוחות כדי להקטין את הנזק שלהם: "כמו שעושות חברות תעופה למשל, אנחנו מוצאים תחליף. אנחנו בקשר עם לוויינים אחרים, לפעמים אפילו של חברות מתחרות, כדי שהלקוחות יינזקו פחות. הלוויין 'עמוס 6' צפוי להיות משוגר באפריל הקרוב ולהתחיל לפעול כ-4 חודשים לאחר מכן".

לגבי הנזק הכלכלי שנגרם לחברה בשל אובדן הלוויין אמר פולק כי "כמובן שיהיה נזק, אבל כל עולם לוויינות התקשורת בנוי על ביטוח ואנחנו נקבל את הכסף חזרה. הנזק שלנו יהיה יחסית לא גדול, בעיקר ההפרש של מה שהיינו מרוויחים אם הלוויין היה עובד כרגיל".

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il