מארק צוקרברג הודיע: "אקח חופשת לידה"

מנכ"ל פייסבוק הודיע ברשת החברתית כי כשתוולד בתו הבכורה בחודשים הקרובים, ייקח חודשיים הפסקה מהעבודה כחופשת לידה במטרה להכיר את התינוקת הטריה. "מחקרים הראו שזה תורם לילדים ולמשפחה", הסביר. סמנכ"לית התפעול סנדברג פירגנה בתגובה: "תיהנה בחודשים הללו, לא יכולה לחכות לפגוש את הבת!"

בקרוב: אב במשרה מלאה (לחודשיים) (רויטרס)

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הודיע כי בכוונתו לקחת חופשת לידה בת חודשיים לאחר שבתו הבכורה תיוולד. בפוסט שפירסם הלילה (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו הסביר צוקרברג כי "מחקרים מראים שכשהורים עובדים מפנים זמן לבלות עם התינוקות הטריים שלהם, הדבר מניב תוצאות חיוביות לילדים ולמשפחה כולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוקרברג בן ה-31 הוסיף בפוסט כי בחברה מאפשרים לאמהות ולאבות טריים לקחת חופשה של עד ארבעה חודשים בתשלום מלא, אותם הם יכולים לנצל בבת אחת או בהדרגה לאורך השנה הראשונה לחיי תינוקם. מדובר בתנאים הנחשבים לנדיבים בארצות הברית, בה הנושא לא מוסדר באופן פדרלי.

למרות העלייה במודעות לנושא, במיוחד בחברות טכנולוגיה כמו פייסבוק וגוגל, המהלך של צוקרברג עדיין נחשב חריג: כך, למשל, מנכ"לית יאהו מריסה מאייר לקחה חופשת לידה של שבועיים בלבד לאחר שילדה את בנה הבכור בשנת 2012, וכשהודיעה כי היא בהריון עם תאומות הבהירה כי תצא לחופשת לידה מוגבלת - וגם במהלכה תעבוד מהבית.

הפוסט שפירסם צוקרברג זכה ליותר מ-80 אלף לייקים בשעתיים הראשונות לפרסומו והוא שותף יותר מ-1,600 פעמים. בין המגיבות הרבות לפוסט נמנית גם סמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג, שבירכה את הזוג המצפה והוסיפה: "תהנו מהחודשים בעלי הערך הללו עם בתכם - אני לא יכולה לחכות לפגוש אותה".