לאחר מתקפת הטרור: גולשים ברשת בשלל מחוות לעם הצרפתי

שינוי תמונת הפרופיל לצבעי הדגל הצרפתי, מגדל אייפל כחלק מסמל השלום, יוזמה להדליק נר בכל חלון והזמנה של תיירים שנתקעו לישון בבתי מקומיים: ברשתות החברתיות מזדהים עם תושבי פריז והעם הצרפתי כולו לאחר מתקפת הטרור הקטלנית

אבל ותדהמה הכו בעיר האורות - ברשתות החברתיות שלחו מסרי הזדהות: מאז נודע על מתקפת הטרור הקטלנית בפריז שגבתה את חייהם של 128 בני אדם - הגולשים בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם מציפים את עמודי הרשתות בשלל מחוות של סולידריות עם העם הצרפתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת פייסבוק שינתה את תמונת הפרופיל שלה לדגל הצרפתי, דגל הטריקולור - ובעקבותיה עוד רבים אחרים. גולשים נוספים שינו את תמונת הקאבר שלהם או שיתפו תמונה של סמל השלום בה משולב הסמל הנודע ביותר עם פריז - מגדל אייפל.

תמונת פרופיל בצבעי דגלי צרפת (פייסבוק)עוד תמונות המופצות ברשת הן כאלה עם ההאשטאג "JeSuisParis#" - בדומה למחווה ברשת"JeSuisCharlie#" לאחר הפיגוע במערכת העיתון "שארלי הבדו" בינואר האחרון בו נרצחו 12 בני אדם. בנוסף פרסם היום העיתון קריקטורה מעוררת מחלוקת בה מוצגים המהגרים המוסלמים הרבים שהגיעו לאירופה כ"חיידקים" - כרמז לכך שחלק מהם אחראים לביצוע הפיגועים, לכאורה.

סמל השלום עם מגדל אייפל (טוויטר)


אלא שהיו גם גולשים שהיה להם חשוב מאוד להבהיר כי לא כל המוסלמים הם טרוריסטים - ושיתפו את ההאשטאג MuslimsAreNotTerrorist# ("מוסלמים אינם טרוריסטים").צרפתים רבים עשו שימוש בטוויטר בהאשטאג PorteOuverte# ("דלת פתוחה") שמזמין תיירים שנתקעו בפריז ללון בבתיהם. אחרים קראו לכל צרפתי להציב נר על החלון לזכר הקורבנות הרבים. באינסטגרם העלו גולשים רבים תמונות עם ההאשטאג PrayForParis#. עוד הופצה תמונה של אישה בוכה עם תאריך ויעד הפיגועים - 13 בנובמבר, פריז.

אלפי משתמשי פייסבוק ששהו בפריז בעת מתקפת הטרור המשולבת במרכז הבירה דיווחו לחבריהם ובני משפחותיהם ברשת החברתית על מצבם, זאת על רקע הבהלה הרבה ששררה בעקבות גל הפיגועים בעיר. הדיווח החדשני הזה מתאפשר בזכות יישום של פייסבוק המכונה "בדיקת ביטחון". במסגרת היישום, החלו משתמשי פייסבוק לקבל הבוקר התראות מחבריהם בפריז שסימנו עצמם כבטוחים.