מחפשים "מוות ליהודים" במפה - ומגיעים להר הבית

לא רבים מגיעים בימים אלה להר הבית, מוקד המתיחות שהוביל לפרוץ גל הטרור הנוכחי - אך נהגים שיבקשו להגיע למקום, יכלו לעשות זאת על ידי הקשת המסר המסית "מוות ליהודים" בתוכנת הניווט הידועה - ובאפליקציית המפות של גוגל

פנה שמאלה ל"מוות ליהודים" (רויטרס; גוגל מפות)

הגעת ליעד "מוות ליהודים": על רקע גל הטרור, נראה שגלי ההסתה שמובילים לפגיעה ביהודים לא עוצרים ברשת - ועוברים גם לאפליקציות שימושיות ובסיסיות בטלפונים החכמים של כולנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משתמשים בשירות המפות של "גוגל" ו-"ווייז" נדהמו לגלות במהלך סוף השבוע האחרון כי הזנת המילים 'מוות ליהודים' בשורת החיפוש - מובילה להר הבית בירושלים. לא ברור מה גורם למשתמשים לכתוב את צמד המילים הקוראות לרצח יהודים בתוכנת החיפוש - אולם הזנה שלהן מובילה, כאמור, למוקד המתיחות שהניע את גל הטרור הנוכחי - הר הבית שעליו ממוקם מסגד אל-אקצא.

היום (ראשון) הקשה של הצירוף "מוות ליהודים" בווייז כבר לא מובילה להר הבית - אולם בשירות המפות של גוגל ההכוונה למקום על ידי הזנת המסר המסית עדיין מתאפשרת.

החיפוש "מוות ליהודים" הוביל להר הבית (חדשות 2)

הר הבית עומד במוקד גל הטרור הנוכחי - שפרץ עקב טענות של גורמים אסלאמיים ופלסטיניים לפיהן ישראל מבקשת לשנות לכאורה את הסטטוס-קוו על הר הבית. אמש הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי ישראל מבקשת לשמר את המצב הקיים על ההר, לפיו רק מוסלמים מורשים להתפלל במקום - ואילו יהודים ותיירים זכאים רק לבקר במקום, מבלי להתפלל.

את תגובת גוגל לא ניתן היה להשיג.