מחאה נגד פייסבוק: "דם על הידיים"

במבצע לילי רוססו משרדי החברה בתל אביב בגרפיטי בעקבות הסירוב להסיר עמודי הסתה נגד ישראלים. "אי אפשר לכתוב להם על הוול, אז החלטנו לכתוב על הקיר האמיתי שלהם", הסביר יוזם המחאה, שמתכוון להסגיר את עצמו למשטרה

משרדי פייסבוק בישראל כוסו לפנות בוקר (ראשון) בכתובות גרפיטי שעליהן נכתב "דם על ידיכם", זאת במחאה על כך שעמודים רבים המעודדים אלימות נגד יהודים וישראלים לא מוסרים מהרשת החברתית הפופולארית בעולם, דווקא בתקופה כה מתוחה. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר יוזם המחאה רותם גז כי החליט לפעול על מנת שהמסר יעבור לקברניטי החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פייסבוק לא מסירים עמודי הסתה שקוראים לרצח של ישראלים. הם לא אוהבים להוריד את העמודים הללו כי ככל שיש יותר רעש וצלצולים, אנשים נמצאים יותר זמן באתר וזה שווה להם כסף", האשים הבוקר גז את הרשת החברתית. "החלטתי לצאת בקמפיין נגדם כדי להבהיר שהדם שלנו על הידיים שלהם".

משרדי פייסבוק בתל אביב (רותם גז)

לפנות בוקר הגיע גז יחד עם פעיל נוסף למשרדי החברה ברחוב רוטשילד בתל אביב - שם ריססו השניים כתובות גרפיטי והדביקו שלטים במחאה על חוסר הפעולה נגד העמודים האנטי-ישראלים. "החלטנו לעשות את זה כי אי אפשר לכתוב לפייסבוק שום דבר על הוול, אז העברנו את המחאה לוול (הקיר) הפיזי, האמיתי שלהם, מחוץ לרשת".

זהו אינו העימות הראשון של גז מול פייסבוק: בעבר הוא נקלע למאבק משפטי נגד הרשת שמהלכו החליט לשנות את שמו למארק צוקרברג, כשמו של מייסד פייסבוק. הבוקר מתכוון גז לגשת הבוקר לתחנת המשטרה ולהסגיר עצמו. הוא הביע תקווה שהמבצע הלילי, שעלול לגרום לו להסתבך, יובל להסרת עמודי ההסתה.

במקביל המאבק נגד ההסתה בפייסבוק עובר בימים אלה גם לזירה המשפטית. תחת הכותרת "תובעים את פייסבוק - מנתקים את הטרור", מתכוון ארגון "שורת הדין" לתבוע את הרשת. בימים האחרונים פועלים שם לגייס ישראלים לתביעה ייצוגית בעקבות גל הטרור הנוכחי, שהוצת בין היתר באמצעות תעמולה באינטרנט.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv