נציגות ישראלית במסע למאדים?

אחרי הגילוי המסעיר של מים על המאדים חתמה נאס"א על הסכם עם סוכנות החלל הישראלית שיכלול מבצעי חלל משותפים. "השילוב של ישראל יסייע לנו לחקור את מאדים", בירך ראש נאס"א המבקר בירושלים

נציגות ישראלית במסע למאדים?

סוכנות החלל האמריקנית "נאס"א" חתמה היום (שלישי) על הסכם שיתוף פעולה עם מקבילתה הישראלית. "ההסכם נותן לנו הזדמנות לשלב את ישראל במשימות למאדים", בירך ראש נאס"א, צ'ארלס בולדן, בכנס החלל העולמי בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השילוב בין הצדדים והטכנולוגיות הישראליות, כך מסבירים בנאס"א, יעזור לצבור מומחיות שיסייעו במשימות בכוכב האדום. שיתוף הפעולה יאפשר בין השאר ביצוע משימות מחקר ומבצעי חלל משותפים, חילופי כוח אדם מדעי ונתונים, ומכשירים מדעיים בכלי טיס, חלליות, רקטות מחקריות וכדורים פורחים. "היינו שותפים בעבר אבל הפעם זה גדול יותר וטוב יותר", מדגיש ראש נאס"א שמבקר בארץ בפעם החמישית.

פרופסור יצחק בן ישראל, יו"ר סוכנות החלל הישראלית, התגאה בכך שהטכנולוגיות הישראליות בתחום החלל ידועות בהתמקדות בפיתוחים בעלי משקל קל. "במשימה למאדים ארוכת הזמן למשקל הקל יש חשיבות מכרעת בחסכון באנרגיה ובמקום", ציין.

גילוי המים על מאדים (nasa)

שר המדע אופיר אקוניס בירך גם הוא על המהלך ואמר כי מדובר בהסכם היסטורי בעל השלכות מרחיקות לכת עבור התעשייה הישראלית: "ההסכם מהווה פלטפורמה להשתתפות בפרויקטים של נאס"א ופותח לנו גישה לתשתיות המחקר והידע המתקדמות בעולם".

בשנים האחרונות דיווחה נאס"א על שורה של תגליות בהן: גילוי המים הזורמים על מאדים, גילוי כוכב B452 הדומה לכדור הארץ, ההגעה המוצלחת של החללית ניו-הורייזון לפלוטו ועוד שורה של מחקרים ופיתוחים חדשים בתחום.