האשטאג ההסברה שכובש את טוויטר

לאור גל הטרור האחרון שפקד את ישראל, יהודים ברחבי העולם החליטו להביע את תמיכתם באופן מקורי: ציוצים בטוויטר. ההאשטאג #JewishLivesMatter סוחף את הרשת החברתית, כשיותר מרבע מיליון משתמשים כבר נחשפו אליו. ומן העבר השני, גם המתנגדים משתמשים בהאשטאג - כדי לבקר את ישראל

ציוצים העושים שימוש ב#JewishLivesMatter (צילום מסך)

מצייצים הסברה: קמפיין הסברה ספונטני סוחף את רשת הטוויטר בימים האחרונים. מאז יום רביעי כ-2,000 ציוצים עם התיוג #JewishLivesMatter פורסמו ברשת החברתית. ההאשטג הפך להיות המצויץ ביותר בשעות האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקמפיין משתתפים יהודים מכל רחבי העולם, כשהמדינה המובילה היא ארצות הברית. התיוג מבוסס על זה שהחל במחאת האפרו-אמריקנים בשנה שעברה, #BlackLivesMatter. תבנית זו צברה תאוצה מאז נוצרה, כשלאחרונה נעשה בה שימוש לתמיכה בפליטים מסוריה.

המילים הדומיננטיות בציוצים (צילום מסך)
ההאשטג צויץ יותר מ-650 אלף פעמים ונחשף ליותר מרבע מיליון משתמשים. עם זאת, השימוש בו נעשה גם באופן ביקורתי: לחיצה על ההאשטג חושפת גם עשרות ציוצים בגנות ישראל בגין פועלה בשטחים ויחסה לפלסטינים.

במקביל, צעירים פלסטיניים משתמשים בהאשטאג #JerusalemIntifada במה שהם מכריזים כ"הזנקת התקוממות העממית". בעמוד פייסבוק ייעודי שהוקם מככב לוגו ובו צעירים מיידים אבנים על רקע דגל פלסטין, וההאשטאג מתחיל לצבור גם הוא תאוצה ברשתות החברתיות.