הלוויין הישראלי בשירות פייסבוק

שיתוף פעולה בינלאומי יסייע בחיבור אפריקה לאינטרנט - דרך השמיים: חברת פייסבוק הודיעה כי הלווין הישראלי יעזור בחיבור חלקים מרוחקים מהיבשת אל הרשת. "תשתיות התקשורת המסורתיות לא מספיק טובות, ולכן עלינו להמציא טכנולוגיות חדשות", כתב מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בחשבונו

"נחבר את כל העולם". צוקרברג (רויטרס)

פייסבוק הודיעה היום (שני) כי היא תשתמש בלווין התקשורת "עמוס 6", שמיוצר על ידי התעשייה האווירית, כדי לספק אינטרנט למדינות אפריקה שמדרום לסהרה, כחלק מפרויקט internet.org ששם לו למטרה לספק אינטרנט מהיר לעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תשתיות התקשורת המסורתיות לא מספיק טובות כדי לחבר אנשים שחיים במקומות מרוחקים, ולכן עלינו להמציא טכנולוגיות חדשות", כתב בחשבון הפייסבוק שלו מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג. "זו רק דוגמה אחת לחידושים שאנחנו עובדים עליהם כדי להשיג את מטרתנו עם internet.org. החיבוריות משנה חיים וקהילות. אנחנו מתכוונים להמשיך לנסות לחבר את כל העולם, גם אם זה אומר לחפש דרכים מעבר לכוכב שלנו".

פייסבוק מתכננת לספק בעזרת הלווין אינטרנט ל-14 מדינות באפריקה. הלווין צפוי להיות משוגר בחודש אוגוסט 2016. "בשנה האחרונה פייסבוק בדקה דרכים לספק אינטרנט דרך השמיים, כדי לחבר בני אדם שחיים באזורים מרוחקים", הוסיף צוקרברג.

"העובדה שהחברות המובילות בתחומן בשוק העולמי, יוטלסאט ופייסבוק, בחרו בלווין עמוס 6 עבור המיזם האסטרטגי החדש, היא הוכחה נוספת לאיכות הגבוהה של תכנון הלווין והתאמתו לזירת הפעילות החדשה", אמר דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת, ספקית של שירותי הלווין עמוס 6. "אנחנו מאד גאים בהזדמנות שניתנה לנו להשתתף במיזם חשוב זה".