מה המשפט הראשון שייאמר על מאדים?

על רקע שורת הגילויים האחרונים בחקר המאדים, נערכים בסוכנות החלל הישראלית ליום שבו תצא משימה מאוישת ראשונה אל הכוכב האדום ומזמינים את הגולשים להציע את המשפט הראשון שייאמר על אדמתו. יש לכם רעיון למסר שישאיר חותם? היכנסו לעמוד הפייסבוק של חדשות 2 Online

46 שנים אחרי הנחיתה על הירח והמשפט האלמותי "צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות", בסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע מסמנים את מאדים כיעד הנחיתה הבא ומזמינים את הגולשים להציע את המשפט הראשון שייאמר על כוכב הלכת בבוא היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת שבוע החלל הבינלאומי שיצוין בחודש הבא, תארח סוכנות החלל הישראלית את כנס החלל העולמי שייערך ב-12 באוקטובר בהשתתפות יותר מ-2,000 מוזמנים מקהילת חקר החלל והאקדמיה מ-70 מדינות בעולם. גם השנה ידונו המשתתפים בכינוס בכל החידושים האחרונים בתחום החלל, כשעיקר תשומת הלב יופנה הפעם לשורת הגילויים האחרונים בחקר כוכב מאדים.

בסוכנות החלל הישראלית החלו להיערך כבר היום למשימת החלל המאוישת הראשונה על פני הכוכב האדום, וביוזמה חדשה שעליה הכריזו הם מזמינים את ציבור הגולשים בישראל להציע את המשפט הראשון שייאמר על הכוכב וישאיר את חותמו בהיסטוריית חקר הגלקסיה.

בעמוד הפייסבוק של סוכנות החלל היו מי שכבר הרימו את הכפפה והציעו מספר משפטים אפשריים. ״עברנו דרך ארוכה, אך דרך ארוכה יותר לפנינו״, כתב אחד הגולשים שכמה עשרות לייקים. גולש אחר הציע מסר בהשראת סרט עתידני שבו צפה: "לעמוד בפתחו של עולם חדש ולהשקיף אל הבא". לצד המשפטים הרציניים נרשמו כצפוי גם לא מעט הצעות משעשעות. "יש כאן WiFi?", כתב אחד הגולשים בהלצה, ואילו אחר כתב: "בזבזנו 9 מיליארד דולר בשביל כוס מים".

מבין כל ההצעות שיתקבלו עד 8 באוקטובר יבחר צוות סוכנות החלל הישראלית את המשפטים הטובים ביותר עבור המשימה. מאחר ועוד לא ברור מתי תשוגר משלחת מאוישת אל המאדים, ייאלץ הזוכה להסתפק בינתיים בסרטון קצר בכיכובם של אסטרונאוטים ודמויות בולטות מתחם החלל העולמי שיאמרו את המשפט שתבע.