תקלה עולמית ברשת החברתית פייסבוק

לקראת שעות הערב קרסה הרשת החברתית הפופלארית בעולם מסיבה שאינה ברורה - ושבה לפעול כעבור כרבע שעה. מדובר בתקלה עולמית שהשפיעה על מאות מיליוני גולשים ברחבי העולם

דיסלייק: הרשת החברתית הפופולרית בעולם, פייסבוק, הושבתה הערב (חמישי) למשך דקות ארוכות - ולא ניתן היה להיכנס אליה כלל. מדובר בתקלה שמקורה אינו ברור ושהתרחשה מספר דקות בלבד לפני אירוע של החברה בו הושקו משקפי המציאות המדומה של פייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשת החברתית טוויטר החלו גולשים רבים להעלות צילומי מסך בהן מופיעה הודעת השגיאה המבשרת כי לא ניתן להיכנס לפייסבוק. כעבור כרבע שעה, חזרה הגישה לרשת באופן חלקי. דיווחים על התקלה הגיעו מכל רחבי העולם - אך בעיקר ממדינות צפון אירופה ומהחוף המזרחי של ארצות הברית.

זוהי הפעם השנייה תוך שבוע בה מתרחשת תקלה שכזו בפייסבוק - גם ביום חמישי שעבר לא ניתן היה להיכנס אליה במשך דקות, אולם התקלה נפתרה במהרה.

הודעת השגיאה ברשת החברתית, הערב (פייסבוק)


תקלה דומה אירעה בינואר האחרון, אז גולשים שניסו להיכנס לרשת החברתית נתקלו בהודעת שגיאה. "מצטערים, משהו השתבש", נכתב בעמוד הבית. "אנו עובדים על תיקון התקלה בהקדם האפשרי". קבוצת האקרים המכונה "Lizard Squad" נטלה אחריות לפריצה לכאורה לשרתי הרשתות החברתיות.

זמן קצר לאחר מכן, בתום כשעה, שבו הרשתות החברתיות לפעילות מלאה. גם בחודש יוני בשנה שעברה אירעה תקלה עולמית ברשת החברתית שבמסגרתה לא ניתן היה לטעון את דפי האתר. כעבור פחות מחצי שעה תוקנה התקלה, ואנחת רווחה נשמעה בקרב מאות מיליוני כותבי סטטוסים מודאגים ברחבי העולם.