שוב: שעונים בטלפונים ניידים זזו שעה אחורה בטעות

"שעון החורף" הקדים בגלל תקלה: ישראלים רבים התעוררו הבוקר וגילו שהשעון במכשיר הנייד זז שעה אחורה - ולא העיר אותם בזמן. הבאג המוכר כבר שיבש לחלקם את סדר היום: "לא ייאמן שב-2015 לא מצליחים לתקן את זה"

אילוסטרציה (רויטרס)

תקלה לעולם חוזרת: כמו בשנים עברו גם היום (ראשון) התעוררו לא מעט מאזרחי ישראל באיחור, לאחר שהשעון בטלפון הסלולרי - שמשמש עבור רבים גם כשעון מעורר - זז שעה אחת אחורנית בטעות. השעון למעשה התעדכן אוטומטית לשעון החורף, למרות שזה אמור להיכנס לתוקף רק ב-25 באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ככל הידוע מדובר בתקלה חוצת חברות סלולריות, שמתרחשת בעיקר במכשירים מעט יותר ישנים. ככל הידוע התקלה התרחשה בעיקר במכשירי אנדרואיד ישנים והיא אינה קשורה לחברות הסלולר עצמן.

בחברות הסלולר הסבירו הבוקר כי בעבר שעון החורף היה זז אוטומטית בשבת שלפני יום כיפור. הפתרון המומלץ הוא להעביר את השעון בטלפון למצב עדכון ידני, ולהזיזו לשעון אתונה למשך החודש הקרוב.

"הבוקר התעוררתי לשעון חורף! המכשיר הסלולרי שלי החליט לחזור שעה לאחור", סיפר אמיר מאזור המרכז לחדשות 2 Online. "קמתי מאוחר בשעה והשתבשו לי תוכניות הבוקר שלי".

ערן מבאר שבע התעורר בזכות שעון מעורר אחר, והופתע לגלות כי השעון בטלפון מפגר בשעה: "חשבתי שהתעוררתי בטעות או שלא כיוונתי את השעון נכון, אבל אז בדקתי בכל השעונים בבית וגיליתי שהבעיה היא בטלפון. מדהים שב-2015 עוד לא הצליחו לתקן את זה".