הכירו את הזוכים ב"איג-נובל", פרסי המחקרים האזוטריים

איפה הכי כואב להיעקץ? כיצד התנועעו הדינוזאורים? והאם נשיקות יכולות לרפא אלרגיה? מחקרים שמצאו את התשובות לכל השאלות הללו ולעוד שאלות אזוטריות זכו בפרס האיג נובל לשנת 2015, המקבילה השטותית לפרסי הנובל היוקרתיים

בין הזוכים: מחקר שמראה כי התנשקות עשויה (רויטרס)

פרס למחקרים על נשיקות והמילה "huh?": פורסמו הזוכים לשנת 2015 באיג נובל, המוענקים מדי שנה למחקרים אזוטריים ומשעשעים. עשרה מחקרים זכו בפרס בשלל תחומים, מקבילים לאלו המוענקים בטקס פרס הנובל, שזוכיו יוכרזו בחודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האיג נובל בתחום הרפואה הוענק לשני צוותי חוקרים שניהלו ניסויים במטרה לבחון את ההשפעות הביולוגיות של "התנשקות אגרסיבית", וגילו כי הדבר עשוי להפחית אלרגיות בעור. בתחום הספרות זכו חוקרים שהוכיחו כי המילה "huh?" מופיעה בכל שפה.

הפרס בתחום הביולוגיה הוענק לחוקר שבחן הבדלים במידת הכאב של עקיצות דבורים באמצעות כך שנעקץ לא פחות מ-25 פעמים באזורים שונים בגופו. שלא במפתיע, אחד האזורים שנמצאו כרגישים ביותר לכאב מסוג זה היה איבר מינו.

שווה פרס: איפה הכי כואב להיעקץ? (רויטרס)

פרסים נוספים הוענק, בין היתר, לצוות חוקרים שגילה כי כמעט כל היונקים מטילים שתן במשך 21 שניות בממוצע, ללא קשר לגודלם; לחוקרים שהשתמשו בנוסחות מתמטיות כדי לקבוע כיצד הצליח שליט צפון-אפריקני בן המאה ה-17 הצליח להוליד 888 ילדים תוך 30 שנה; לצוות חוקרים שהעריכו כיצד התהלכו בעבר הדינוזאורים באמצעות חיבור מקל כבד לזנב תרנגולת ותיעוד התנועעותה; לחוקרים שגילו כי אנשי עסקים רבים מפתחים חיבה ללקיחת סיכונים לאחר ששרדו אסונות טבע בילדותם; ולצוות שהראה כי ניתן לאבחן דלקת תוספתן באמצעות מדידת כאב בעת נסיעה מעל פסי האטה.