צוקרברג מאשר: עובדים על כפתור "דיסלייק"

אחרי שבמשך שנים תהו גולשי פייסבוק מדוע אין כפתור שיביע רגש שלילי כלפי פוסטים, נראה שהיום המיוחל קרב. מייסד ומנכ"ל הרשת הפופולרית הודיע כי בחברה עובדים על הכפתור זה זמן מה וכי הוא ייצא בקרוב בגרסה ניסיונית

בקרוב: כפתור חדש לרשת החברתית (רויטרס)

אחרי שמועות ודיווחים שנפוצו בשנים האחרונות, אישר הערב (שלישי) מייסד ומנכ"ל פייסבוק מרק צוקרברג: "בחברה עובדים על כפתור "דיסלייק" שיבוא בנוסף לכפתור ה"לייק" המוכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

צוקרברג דיבר על הכפתור שנמצא בפיתוח במהלך צ'אט שערך עם גולשים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו. "אנשים שאלו על כפתור הדיסלייק במשך שנים", אמר צוקרברג. "סוף סוף שמענו את הקריאה ואנחנו עובדים על זה. נספק משהו שיענה על הצרכים של הקהילה".

גולשי פייסבוק תוהים מזה זמן רב מדוע עדיין אין כפתור שיביע רגש שאינו בהכרח חיובי ויוסיף צורות ביטוי נוספות לשיח האינטרנטי. לפי צוקרברג, הכפתור לא נועד לתת ביטוי לתגובה שלילית על פוסט כלשהו, אלא להביע אמפתיה או צער בעקבות אירועים קשים כמו אובדן.

"נספק משהו שיענה על צרכי הקהילה", צוקרבר (רויטרס)


מייסד פייסבוק טוען כי העבודה על הלחצן המיוחל כבר החלה ולא יעבור זמן רב עד שהוא ייצא בגרסה ניסיונית.

בתחילת החודש הקודם שברו בפייסבוק שיא חדש, כשמיליארד גולשים היו ברשת החברתית ביום אחד. "זוהי אבן דרך משמעותית", הצהיר אז צוקרברג בגאווה. "אחד מכל שבעה אנשים בעולם גלש בפייסבוק כדי לתקשר עם החברים והמשפחה".