בדקו: המייל שלכם ברשימת הבוגדים?

אתר שהוקם בשעות הספורות שחלפו מאז הדלפת פרטי המשתמשים באתר הבגידות, מאפשר לבדוק אם בן או בת הזוג נהגו להשתמש בשירותיו. בין כתובות המייל שנמצאו גם של חבר כנסת ואיש רפואה בכיר שמכחישים כל קשר. "זו התחזות", טענו בתוקף

אשלי מדיסון, ארכיון (רויטרס)

בוקר מתוח במיוחד עובר על עשרות מיליוני משתמשים של אתר הבגידות "אשלי מדיסון", שפרטיהם המלאים פורסמו על ידי קבוצת האקרים ב"דארק-נט", רשת מוצפנת שניתן להגיע אליה באמצעות תוכנה ייעודית ורק מעטים משתמשים בה. אך כעת ניתן מכל מחשב לבדוק באופן עצמאי האם בן או בת הזוג השתמשו בעבר בשירותי האתר, לכאורה. האפשרות הזו כבר גורמת למבוכה עבור לא מעט ישראלים, בהם חבר כנסת ורופא בכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות המעטות שחלפו מאז שפרסמו ההאקרים את פרטיהם של יותר מ-32 מיליון המשתמשים, הוקם אתר ייעודי שכל מטרתו להצליב מידע ולבדוק כתובות מייל שנחשפו מתוך המאגר. כל שצריך לעשות הוא רק להיכנס לכתובת האתר https://ashley.cynic.al/ ולהכניס את כתובת הדואר האלקטרוני "החשודה". תוך שניות סורק האתר את עשרות מיליוני הכתובות שנחשפו ומודיע האם הכתובת הנבדקת נמצאת במאגר.

בין הכתובת שנחפשו גם זו הרשמית של חבר כנסת מכהן. הבוקר הוא מבהיר כי מעולם לא גלש באתר המפוקפק. "אין לי כל קשר לעניין", אמר והודיע כי יגיש תלונה במשטרה. "מישהו נרשם במייל שלי בכדי לפגוע בשמי הטוב. על האתר לחשוף את מקור הרישום". הוא הוסיף כי עירב בנושא את קצין הכנסת.

ח"כ אבו-עראר, ארכיון (אתר הכנסת)

גם רופא ישראלי בכיר התבשר הבוקר על כך שכתובת המייל הרשמית שלו מופיעה במאגר. גם הוא הכחיש היום כל קשר לאתר הבגידות וטען כי "מדובר בהתחזות".

הימצאות כתובת מייל של דמויות ציבוריות באתר הבדיקה לא מבטיחה כי אכן השתמשו בשירותי האתר מעורר המחלוקת, מאחר ומדובר בכתובות של דואר אלקטרוני החשופות בדרך כלל באתרי אינטרנט. "כתובת המייל נגישה להרבה מאוד אנשים", הסבירו בסביבתו של הרופא הבכיר. "כנראה שמדובר בגניבה לשימושים שונים".

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, 9.7 ג'יגה בייט של חומר מפליל שנגנב משרתי החברה, שהסלוגן שלה "החיים קצרים, תנהל רומן", מצביע באופן שאינו משתמע לשתי פנים על כוונותיהם. בדארק-נט ניתן כעת לאתר את שמות המשתמשים, כתובתם, חשבון המייל שלהם וגם את הרגלי הגלישה - כמה זמן הם נהגו לבלות באתר הבגידות. לטענתם הפצחנים, כוונתם הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר, כמו גם לחשוף הונאות שנרשמו מצד אותם אתרים.