לידיעת גוגל: "אלפבית" כבר תפוס

קבוצת אדריכלים ישראלית הופתעה לגלות שגוגל השתלטה על שם המותג שלהם - ודורשים מהענקית לבחור שם אחר. מתכנני הבנייה הישראלים חוששים שהמריבה על השם תפגע בעסקיהם במדינות רבות, בהן גם סין: "נצטרך להסביר בכל מקום שאין לנו קשר לחברת גוגל העולמית"

לוגו החברה הישראלית

בגוגל הכריזו על שינוי שם חברת האם - ושכחו לבדוק בגוגל האם השם פנוי: הלילה (בין שני לשלישי) הודיעה ענקית החיפוש על הכנסת כל מיזמי החברה תחת השם "אלפבית". חברת א.ב מתכננים הישראלית פועלת בשם זה עוד לפני שמייסדי גוגל חלמו על הקמת החברה, וכעת הם דורשים מהתאגיד הבינלאומי "לחשב מסלול מחדש" ולחפש לעצמה שם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת א.ב מתכננים היא חברת התכנון והאדריכלות השלישית בגודלה בישראל, שומתכננת פרויקטים תחת המותג "אלף בית" בעשרות מדינות בעולם. הבוקר מנהליה נדהמו לגלות שמייסדי גוגל החליטו לנכס לעצמם את שמה של החברה, שבאמצעותו היא פועלת מזה 25 שנים בארץ ובחו"ל ולקרוא לחברה החדשה בשם דומה.

קובי בוגין, מנכ"ל א.ב מתכננים, סיפר כי החברה בנתה את שמה לאורך שנים בארץ ובעשרות מדינות בעולם תחת השם "אלפבית": לדבריו, חלק מהפרויקטים שתכננו בוצעו עוד לפני שמייסדי גוגל חלמו על הקמת החברה. בוגין הוסיף כי "בבחירת השם הושקעה מחשבה רבה והוא מבטא את העבודה היסודית בתכנון פרויקט חדש מהיסוד. במשך למעלה משני עשורים השקענו סכומים גבוהים בבניית המוניטין וכעת נצטרך להסביר בכל מקום שאין לנו קשר לחברת גוגל העולמית".

בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף בוגין: "הדבר האחרון שאתה רוצה בתור מנכ"ל 'אלף בית' הוא שגוגל 'יתקן' ויטעה את הלקוחות מקצוות העולם. זאת קטסטרופה, עסקאות של מיליונים ועשרות מיליונים יכולות להיאבד בגלל המהלך של גוגל". בוגין הוסיף כי מרבית לקוחות החברה אינם מישראל, "ולכן הם לא יכולים לחפש אותנו בצורה ממוקדת כמונו פה בארץ. אלו אנשים שהתרשמו מיכולת התכנון הישראלית בתערוכות שונות בעולם וניגשים לשדה החיפוש של גוגל מתוך זיכרון בניסיון לאתר מידע נוסף וליצור קשר. כעת אנו חוששים לאבד אותם".

ראשי א.ב. מתכננים חוששים כעת כי הזיהוי שעלול להיווצר עם גוגל יכול ליצור בעיות ואי הבנות בפעילות במספר מדינות: סין, למשל, חוסמת את כל שירותי גוגל וג'ימייל וגם במדינות אחרות המותג האמריקני לא זוכה לאהדה רבה. בחברת א.ב מתכננים קוראים לראשי גוגל לשנות את החלטתם ולבחור בשם אחר לחברה שאינו תפוס כבר על ידי אחרים. מנהלי החברה התייעצו עם היועצים המשפטיים שלהם על מנת לבחון את המשך צעדיהם.

בגוגל ישראל סירבו להתייחס לידיעה.

יקבו ברקס מהבחרה הישראלית? גוגל (רויטרס)

בגוגל הסבירו: "אנחנו לא חברה רגילה"

מנהלי גוגל הודיעו כי החברה החדשה תכלול את עסקיה העיקריים של גוגל הכוללים את "גוגל מפות", "יוטיוב", וכמובן את מנוע החיפוש הפופולארי בעולם. מייסד גוגל והמנכ"ל הנוכחי לארי פייג' יהיה המנכ"ל החדש של חברת אלפבית בעוד חברו להקמת החברה, סרגיי ברין ישמש בנשיא אלפבית. בעקבות סבב המינויים הנוכחי, סונדאר פיצ'אי שהיה סגן נשיא החברה יקודם לתפקיד מנכ"ל גוגל.

בבלוג שפרסם הלילה (שני) פייג' ניסה להסביר את המהלך המפתיע: "כפי שסרגיי ואני כתבנו במכתב המייסדים המקורי לפני 11 שנים, גוגל היא לא חברה רגילה. ואנחנו גם לא מתכוונים להיות כזאת", כתב המנכ"ל "החדש" של אלפבית. "מההתחלה, עשינו הרבה דברים שנראו משוגעים זמנם. כיום משרתים הדברים המשוגעים האלה יותר ממיליארד משתמשים".

אתרי טכנולוגיה הזדרזו לגלות כי גוגל טרם רכשה את האתר alphabet.com, וגם חשבון הטוויטר בשם זה כבר תפוס. כל המניות של גוגל יומרו באופן אוטומטי למניות של אלפבית, שימשיכו להיסחר בבורסות תחת מניית השם גוגל.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני