מהפכה ברשת האינטרנט: גוגל תשנה את המערך הכללי שלה

ענקית החיפוש באינטרנט גוגל החליטה לשנות את המבנה התפעולי הכללי שלה ולהקים חברה חדשה שתקרא אלפבית. על פי מייסד גוגל והמנכ"ל הנוכחי, לארי פייג', אלפבית תהיה חברת האם אשר תכלול את עסקי החיפוש לצד יחידות אחרות

(רויטרס)

ענקית האינטרנט גוגל משנה את המבנה התפעולי שלה ותהיה כפופה לחברת אם שתקרא "אלפבית". החברה החדשה תכלול את עסקיה העיקריים של גוגל הכוללים את "גוגל מפות", "יוטיוב", וכמובן את מנוע החיפוש הפופולארי בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מייסד גוגל והמנכ"ל הנוכחי לארי פייג' יהיה המנכ"ל החדש של חברת אלפבית בעוד חברו להקמת החברה, סרגיי ברין ישמש בנשיא אלפבית. בעקבות סבב המינויים הנוכחי, סונדאר פיצ'אי שהיה סגן נשיא החברה יקודם לתפקיד מנכ"ל גוגל.

בבלוג שפרסם הלילה (שני) פייג' ניסה להסביר את המהלך המפתיע: "כפי שסרגיי ואני כתבנו במכתב המייסדים המקורי לפני 11 שנים, גוגל היא לא חברה רגילה. ואנחנו גם לא מתכוונים להיות כזאת", כתב המנכ"ל "החדש" של אלפבית. "מההתחלה, עשינו הרבה דברים שנראו משוגעים זמנם. כיום משרתים הדברים המשוגעים האלה יותר ממיליארד משתמשים".

"תמיד שאפנו לעשות יותר, ולעשות דברים חשובים ומשמעותיים עם המשאבים שיש לנו", הוסיף פייג'. "לחברות תחת אלפבית תהיה חירות לפתח את המותג שלהן". אתרי טכנולוגיה הזדרזו לגלות כי גוגל טרם רכשה את האתר alphabet.com, וגם חשבון הטוויטר בשם זה כבר תפוס.

כל המניות של גוגל יומרו באופן אוטומטי למניות של אלפבית, שימשיכו להיסחר בבורסות תחת מניית השם גוגל. כפי שזה נראה בשעות הראשונות להכרזה, שוק המניות מגיב בחיוב להודעה ומניית גוגל רושמת עלייה של 5.5% בבורסה.