מחקר: ה"חחח" כבש את העולם

ניתוח פוסטים שביצעה פייסבוק מעלה כי הצירוף "חחח" הוא המלך החדש של הרשתות החברתיות, שדחק החוצה את הכינוי LOL שהיה נפוץ להבעת צחוק. ומה האמצעים הנפוצים ביותר בקרב נשים להבעת צחוק?

"חחח" יותר מצחיק (חדשות 2)

יחי המלך החדש: הכינוי LOL שהיה בשימוש מאות מיליוני משתמשים ברשת זז הצידה ומפנה את המקום לכוכב החדש של הרשתות החברתיות - הצירוף "חחח". במשך שנים השתמשו גולשים ברשת בצירוף (LOL (Laugh out loud, "צוחק בקול רם" בתרגום חופשי, כשרצו להביע את צחוקם בפני אלו שעמם צ'וטטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקר שפרסמה הענקית פייסבוק מגלה כי הצירוף הוותיק נזנח, והוחלף בצירוף הפופולרי "חחח" ("haha" באנגלית) להבעת צחוק. על פי המחקר, יותר מ-51% מהמשתמשים נוהגים לעשות שימוש בצירוף "חחח" לעומת 1.9% בלבד שלא מצליחים להיפרד מ-LOL.

LOL מפנה מקום ל"חחח" (פייסבוק)

גם השימוש בריגשונים (סמלי אימוג'י) הפך בשנים האחרונות לחלק משמעותי בסקלאת הרגשות עם יותר מ-33% משתמשים שאימצו אותם. נתון נוסף העולה מן המחקר הוא העבודה כי נשים נוטות לעשות שימוש תדיר יותר בסמלי אימוג'י לעומת גברים, שנוטים יותר לעשות שימוש בצירוף "חחח".

פייסבוק ערכה את המחקר בעקבות מאמר שעסק בנושא ופורסם בגיליון אפריל של המגזין "ניו יורקר". יש לציין כי המחקר בדק את אוכלוסיית דוברי האנגלית מקרב משתמשי פייסבוק בארצות הברית בלבד.