האם אסטרואיד ענק יפגע מחרתיים בכדור הארץ?

מומחה חלל בריטי חושש שאסטרואיד שמתקרב במהירות לכיוון כדור הארץ עשוי לגרום לאסון שיציב את החיים בעולם בסימן שאלה: "מדובר באסטרואיד ענק שיכול למחוק גם מדינה שלמה". אלא שמומחים אחרים ממהרים להרגיע: "הוא מרחף במרחק רב מאיתנו"

האם אסטרואיד ענק עושה את דרכו לכדור הארץ וצפוי לפגוע בו... כבר מחרתיים? כך לפחות טוענים היום (רביעי) בבריטניה. על פי דיווח ב"דיילי אקספרס" המקומי, סוכנות החלל האמריקנית נאס"א מזהירה שאסטרואיד שקוטרו כאלף מטרים עשוי למחוק לחלוטין מדינה שלמה על פני כדור הארץ - לאחר שיחלוף קרוב מאוד למסלול ההתנגשות עם הכדור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסטרואיד, שמו ‘2014-YB35', נע לכיוון כדור הארץ במהירות 37 אלף קילומטרים לשעה. ה"דיילי מירור" הבריטי מדווח שזה לא יוצא דופן שמטאורים חולפים בסמוך לכדור הארץ, אלא שאסטרואיד שחולף כל כך קרוב - זה כבר לא עניין שגרתי, אלא כזה שדורש תשומת לב.

"כל התנגשות עם האסטרואיד עשויה לשנות את פני כדור הארץ, לגרום לרעידות אדמה וגלי צונאמי ענקיים"" דווח בעיתון. ביל נפיר, פרופסור לאסטרונומיה, אף אמר שקיים "סיכון אמיתי" שהאסטרואיד יפגע בכדור הארץ: "הוא עלול לגרום לנזק עצום בקנה מידה גלובלי".

אלא שמומחים אחרים מטילים ספק בכך שהאסטרואיד אכן יתנגש בכדור הארץ. הם טוענים שהוא יחלוף במרחק של יותר משלושה מיליון קילומטרים מכאן, די הרבה במונחים של כדור הארץ, פסיעה קטנה - במושגי חלל. העצם המאיים זוהה לראשונה על ידי מרכז החלל של קטלוניה בשנה שעברה - ומאז הוא תחת מעקב.

עם זאת, אותם מומחים טוענים שבעתיד, התנגשות של אסטרואיד בכדור הארץ היא תרחיש סביר בהחלט, שעלול להעמיד את הכוכב בסכנה.