"מארק צוקרברג" הישראלי מסתבך

איום בתביעה מצד הרשת החברתית הגדולה בעולם הוביל את רותם גז לשנות את שמו לזה של מייסד פייסבוק, בתקווה כי הגימיק ימנע ממנו העמדה לדין. תביעה אומנם עדיין לא הוגשה נגדו, אך בעקבות הסיקור על שינוי שמו ופרסום פרטי זהותו בתקשורת, סובל לטענתו צוקרברג הישראלי מתופעת גניבת זהות ואף נחקר מספר פעמים

הצוקרברגים (רויטרס, חדשות 2)

רותם גז הוא שמו הקודם של מי שעונה כיום לשם מארק צוקרברג. הסיבה להחלפת השם הייתה שגז, יזם שעוסק בפרסום באינטרנט, אוים בתביעה על ידי חברת פייסבוק, לאחר שהציע למכור לייקים. הוא החליט לשנות את שמו למארק צוקרברג, כדי לראות האם החברה תתבע מישהו שנושא את שם מייסד הרשת החברתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פייסבוק עוד לא הגישה תביעה נגדו, אך הסיפור הגיע לכלי תקשורת בעולם שסיקרו אותו בהרחבה. בזמן הפרסום הציג רותם גז לראווה את תעודת הזהות החדשה שלו, שבה גם ניתן לראות את מספר הזהות - אלא שזה, לטענתו, סיבך אותו.

לדברי באת כוחו, עורכת הדין אור שפירו, מאז האירוע הוא נחקר מספר פעמים, לאחר שאלמונים השתמשו בזהותו. גם אתמול (שלישי) הוא נחקר באזהרה בתחנת מסובים בחשד לייבוא חומר מסוכן. צוקרברג מכחיש את החשדות נגדו וטוען שמדובר במקרה נוסף של שימוש לרעה בפרטיו שפורסמו ברשת.

עו"ד אור שפירו (חדשות 2)

"זאת הפעם הרביעית שחוקרים אותי בעקבות שימוש בתעודת הזהות שלי", אמר צוקרברג הישראלי לחדשות 2 Online. "בכל פעם שאני עובר בידוק ביטחוני בנמלי התעופה, לוקחים אותי לפינה לתשאול ובדיקה נוספת של הדרכון". צוקרברג הוסיף בקריצה כי "למרות כל הרעש וההמולה סביב השם, טרם שודרגתי בטיסות ואני עדיין טס במחלקת תיירים כמו כולם".

עורכת הדין שפירו הוסיפה: "אני משוכנעת שהתמונה האמיתית ברורה גם ליחידה החוקרת: תעודת הזהות של מרשי פורסמה ברשת, גלויה וזמינה לכל גולש, ואין זו הפעם הראשונה בה נעשה שימוש לרעה בפרטיו. מרשי נחקר בעבר בנסיבות דומות, ואז כן היום, גם בחקירה זו יוסר מעליו כל חשד".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני