שוב: "סטטוסים מצייצים" הוסר

שעות לאחר שעלה לאוויר, העמוד החדש של "סטטוסים מצייצים" גרף יותר מ-20 אלף עוקבים. אבל ברשת החברתית הפופולרית בעולם החליטו להסירו פעם נוספת: "לא נאפשר ליצור מחדש עמוד שהוסר על בסיס הפרת הכללים"

עוד מבוכה לאבי לן, מייסד עמוד "סטטוסים מצייצים": שעות ספורות לאחר שהכריז על פתיחת עמוד חדש בפייסבוק - הרשת החברתית הודיעה הערב (שלישי) כי גם העמוד החדש הוסר: "אנחנו לא מאפשרים לאנשים ליצור מחדש עמוד שכבר הוסר על בסיס הפרת כללי הקהילה שלנו". לפני הסרתו הספיק העמוד החדש לצבור יותר מ-20 אלף לייקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחצי שנה סגרה פייסבוק את "סטטוסים מצייצים", עמוד שזכה למאות אלפי לייקים והיה אחד הפופולריים ביותר בישראל. העמוד נסגר לאחר שפורסם כי הוא גובה תשלום עבור תוכן פרסומי. הפרסום הוביל לגל ביקורות של גולשים שהתרעמו על כך שהתוכן הפרסומי לא מסומן ככזה. בשיחה עם חדשות 2 התייחס אבי לן להסרת העמוד החדש של הפייסבוק ואמר כי "זה מסתדר עם הטיעון של רדיפה אישית ולא הוגנת".

בהנהלת פייסבוק שבו והציגו היום את הנימוק להסרת העמוד המקורי: ״לא נוכל לקבל ניסיונות להטעות אנשים שמשתמשים בשירות שלנו. הדף המדובר הפר שוב ושוב את מדיניות החברה, זאת על אף אזהרות שקיבל, ולכן הוחלט להסירו באופן סופי".

הבוקר הודיע אבי לן בחגיגיות על פתיחת עמוד חדש ל"סטטוסים מצייצים". "לפני חצי שנה בדיוק פייסבוק סגרה את הדף המשפיע בישראל", כתב לן. "אלפי פוסטים המתעדים את החיים שלנו בארץ נמחקו כלא היו, אלפי קולות הושתקו והמקום שהיה מדורת השבט נעלם בבת אחת".

"לא ויתרנו על הדף שנסגר ונמשיך לעשות כל מאמץ כדי להחזירו לאוויר", הוסיף לן. "עד שתוכרע בבית המשפט תביעתנו להחזרת הדף הקודם, החלטנו לפתוח דף חדש בפייסבוק. נביא את הקולות לכל מקום שבו אתם נמצאים".