הגולן ומזרח ירושלים לא חלק מישראל בפייסבוק

בעלי עמודים בפייסבוק שיבקשו לקדם את מוצריהם על פי מיקום לא יוכלו לבחור במזרח ירושלים, רמת הגולן או ביישוב מכבים הסמוך לקו הירוק ומהווה חלק ממודיעין כחלק מישראל. עדכון לשירות שהכניסה פייסבוק לא מזהה את המקומות האלה כחלק מהמדינה

אם אשכחך מזרח ירושלים (פלאש 90)

הסטטוס - לא בשטח ישראל: בימים האחרונים ערכה פייסבוק עדכונים במערכת הפרסום שלה, המאפשרת למשתמשים בעלי עמודים ברשת החברתית לערוך אותם כאוות נפשם. במסגרת העדכונים, הוכנסה אפשרות לפרסם את העמוד בפייסבוק על פי מיקום גיאוגרפי. אלא שמי שמנסה לעשות זאת משטח ישראל, עלול להיות מופתע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סימון מיקום על גבי מפת ישראל ברמת הגולן או במזרח ירושלים מעלה כי השטחים הללו מצויים מחוץ לשטח המדינה, שמודגש בצבע אפור כהה במפות. כל מה שלא צבוע באפור כהה - נחשב לשטח שאינו בתחומי מדינת ישראל.

אמנם לא קיימת בעיה לבחור במיקום שמופיע לכאורה לא בשטח ישראל ולהגדיר אותו ככזה, אולם שיוך אזור במזרח ירושלים או ברמת הגולן לישראל אינו מתאפשר אוטומטית. בנוסף, העדכון ה'בעייתי' עדיין לא תקף בקרב כלל משתמשי פייסבוק שברשותם עמוד פעיל.

רמת הגולן לא נכללת בשטח ישראל (חדשות 2)

ולא רק ירושלים או הגולן במחלוקת: סימון מיקום של יישוב כמו מכבים, שכיום מהווה חלק מהרשות המקומית מודיעין-מכבים-רעות שאין עוררין על כך שהיא מצויה בשטח ישראל, מראה כי הוא למעשה מחוץ לשטח האפור - שטח מדינת ישראל על פי המפה. הקו הירוק המוכר על ידי הקהילה הבינלאומית מסומן כקו מקווקו שעובר רק אחרי שטח היישוב מכבים.

היישוב מכבים - לא בישראל (חדשות 2)

עד כה לא התקבלה תגובת פייסבוק ישראל.