מה אנחנו מחפשים ביום, ומה בלילה?

ענקית החיפוש העולמית "גוגל" לא מתביישת שהיא יודעת עלינו כמעט הכל, ועכשיו היא גם חושפת בפנינו מה הנושאים שהכי מעניינים את הגולשים. מבדיקה של גולשי מנוע החיפוש במדינת ניו יורק עולה כי הבוקר נפתח בחיפוש אחר חדשות, בשעות אחר הצהריים אנחנו מחפשים מתכונים ובאמצע הלילה הסקס הופך לכוכב החיפושים

מה החיפוש אומר עלינו? (רויטרס)

ב-08:20 בבוקר תושבי מדינת ניו יורק מחפשים רופאים, ב-16:52 הם מחפשים מתכונים ובשעות הקטנות של הלילה - ב-03:16 - הם מחפשים הארה, כך עולה מפרטים שחברת גוגל אספה על הגולשים במדינה. הפרטים הללו נחשפים היום, ולראשונה הם מגיעים ברזולוציה של שעות ודקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיפוש אחר "מזג אוויר", "תפילה" ו"חדשות" מגיע לשיאו קצת לפני 05:30 - מה שמעיד כנראה על ההשכמה המוקדמת של רוב הניו יורקים. השעה שבה הכי הרבה אנשים מחפשים מידע על "התאבדות" היא 00:36, והכי פחות ב-09:00 בבוקר. לפחות על פי גוגל, רובנו כנראה אופטימיים יותר בבוקר.

מה נחפש במהלך הלילה? (רויטרס)

השעות הקטנות של הלילה - בין 02:00 ל-04:00 לפנות בוקר - הן השעות שבהן צצות השאלות העמוקות ביותר, כמו "מה המשמעות של תודעה?", "האם יש רצון חופשי?" ו"האם יש חיים בעולמות אחרים?". בניו יורק טיימס סבורים שהשאלות האלו מגיעות בשעות המאוחרות ככל הנראה בעקבות שימוש בקנאביס. זה תואם את העובדה שהשאלה "איך מגלגלים ג'וינט" מופיעה פתאום יותר ויותר בין 01:00 ל-02:00 בלילה.

הנושאים הפופולריים בשעות הלילה: סקס ומחלות

באמצע הלילה עולים גם כל הפחדים של הגולשים בגוגל. בזמן הזה אנשים מחפשים מידע על התקפי לב, מחלות סרטן, נגיף האיידס ובעיות בריאות מאיימות אחרות. כמו כן, בשעות האלו נרשמים חיפושים רבים של מילים המלוות במילה "סימפטומים".

מנוע החיפוש יודע עלינו הכל (רויטרס)

מטבע הדברים, גם נושאי סקס נחשבים לפופולריים מאוד במנוע החיפוש המפורסם, בעיקר בשעות הלילה. בגוגל טוענים שגברים מחפשים את המילה "פורנו" פי שלושה יותר מנשים, והם מחפשים אותה בעיקר בין חצות ל-02:00 בלילה. הנשים מחפשות יותר דווקא את צירוף המילים "אירוטיקה קלה", וזה קורה בין 03:00 ל-05:00 לפנות בוקר. השאלה "איך שמים קונדום?" מגיעה לשיאה ב-22:28 בערב.

מהחיפושים בשעות הלילה המאוחרות עולה גם כי הגולשים פחות חדים בשעות הלילה. בין 02:00 ל-03:00 כותבים הגולשים הניו יורקים בגוגל "שכחתי את הסיסמה", 60% יותר מאשר בשעות היום. אם יש דבר אחד שמשותף לגולשים בכל העולם - זו מילה החיפוש הראשונה של רוב הגולשים על הבוקר: "חדשות".