עורך הדין הישראלי שיצא לקרב נגד פייסבוק

אדם שנתקל בפוסט פוגעני בפייסבוק יכול לדווח עליו ולבקש שיוסר, אבל מה קורה כשפייסבוק מחליטה להשאיר את הפוסט הפוגעני באוויר? למרות שלפייסבוק יש נציגות בישראל, אפילו מנכ"לית, מתברר שאין שום דרך רשמית לפנות אליהם – אין שירות לקוחות, אין כלום. עו"ד ישראלי אחד החליט לצאת למלחמה ברשת החברתית הגדולה בעולם

במשך כמעט שלוש שעות ניסה עורך הדין גיא אופיר להיכנס למשרדי פייסבוק ישראל, אך המאבטחים מנעו זאת ממנו ודרשו שיחכה בחוץ. כבר שנה שהוא מנסה לנהל הליך משפטי נגד פייסבוק בשם חמישה מלקוחותיו, בטענה כי הם סובלים מבריונות ומפרסומים מכפישים ברשת החברתית - אך כשניסו לדווח לפייסבוק - בקשותיהם נדחו וכתובת נוספות לפניות אין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש שם בריונות כלפי קטינים, סרטונים מיניים שדלפו וגם דברים הרבה יותר קשים עד שהחיים של אנשים אפילו בסכנה לפעמים ואין עם מי לדבר שם", אומר עו"ד אופיר. "לפייסבוק העולמית אין טלפון, אין פקס, אין אימייל, אין שום דרך ליצור קשר".

איך יוצרים קשר? (רויטרס)

בשבוע שעבר פנה עורך הדין אופיר לפייסבוק ישראל באולטימטום: אם לא יפרסמו פרטים ליצירת קשר עם החברה, הוא יפרסם את פרטיה האישיים של המנכ"לית הישראלית, כולל מספר הטלפון, כתובת ומספר תעודת הזהות שלה.

עורכי הדין של פייסבוק הצליחו בינתיים לבלום את המהלך בבית המשפט, אבל זה לא הפריע לעו"ד אופיר להתייצב בבניין המשרדים התל אביבי. גם כשהגיעו שוטרים הוא לא הסכים להתפנות. בסופו של דבר פייסבוק ישראל שלחה נציג לקבל את המסמכים. אופיר נכנס לבניין בליווי השוטרים, אבל המסירה מתבצעת בחדר המדרגות. שלוש שעות אחרי שהסאגה התחילה, אופיר יוצא כשבידו המסמך החתום.

מבחינתו זה כמובן לא סוף פסוק. עכשיו צריך לחכות ולראות אם פייסבוק אכן תתייצב בבית משפט ישראלי ותגיב לטענות, או ששוב תמצא דרך להתחמק.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "לפייסבוק מערך נרחב של כלי חסימה ודרכים שונות לשליטה בחוויית השימוש. אנו מעודדים להשתמש בהם כדי שנוכל לבחון את הדיווח ולפעול במהירות". התייחסות עניינית לשאלה למה אין טלפון או מענה אנושי למקרה חירום לא קיבלנו.